فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

آموزش و پرورش در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سهم بیشتری دارد

آموزش و پرورش در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سهم بیشتری دارد

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

استاندار زنجان گفت: سهم آموزش ‏و پرورش و مدارس در پیشگیری و ‏درمان آسیب‌های اجتماعی کشور بیشتر است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری ایرنا، محسن افشارچی روز دوشنبه در آیین گرامیداشت مقام معلم که با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، افزود: یکی از مشکلاتی که باید روی آن متمرکز شویم بحث آسیب‌های اجتماعی است و به شرطی که روی آموزش و پرورش به درستی سرمایه گذاری شود، می‌تواند در پیشگیری از آسیب ها نقش موثرتری داشته باشد.

وی ادامه داد: هم حوزه آموزش و هم حوزه پرورش مهم است ولی متاسفانه سال‌های گذشته به آن اندازه که باید به پرورش پرداخته می‌شد، پرداخته نشده است.

افشارچی با اشاره به اینکه تنوع محتواها و توسعه مدارس زیاد شده است، گفت: در این راستا می‌طلبد که ما هم نسبت به مسایل پرورشی در کنار آموزش متفاوت کار کنیم.

وی با بیان اینکه استان زنجان در اکثر شاخص‌ها نسبت به استان‌های دیگر پیشرو و رتبه زیر ۱۰ را دارد، افزود: باید نسبت به عدالت آموزشی در استان تمرکز کنیم، مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان دارای استعدادهای برتری هستند منتهی باید روی مدارس عادی سرمایه‌گذاری انجام شود.

افشارچی با بیان اینکه رسالت مهم این است که سطح دانش‌آموزان مدارس عادی را هم بالا ببریم،‌ گفت: تابستان امسال باید تمرکز روی مسایل پرورشی باشد و در این راستا اگر اعتباراتی لازم باشد تامین می شود.

استاندار زنجان با بیان اینکه شریف‌ترین قشر جامعه ما معلمان ما هستند، افزود: هیچ شغلی مثل معلمی نیست چرا که معلم‌ها هر سال با یک استعداد و با یک اخلاق متفاوت روبه رو می‌شوند که این خود به تنهایی یک انگیزه برای ادامه کار است.

مصطفی طاهری، نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم در سخنانی دلسوزی را از مهم ترین مولفه های شخصیتی جامعه معلمان برشمرد و گفت: اگر معلم دلسوز باشد قطعا اثر دهی آنها بر روی دانش آموز و آینده کشور بی نظیر خواهد بود.

وی به اهمیت برگزاری اردوها در فعالیت های پرورشی اشاره کرد و ادامه داد: در این قالب ها می توان زمینه اثربخشی برنامه های فرهنگی را تقویت کرد.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *