جستجو

بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی

تلاش برای قانونی کردن مشاوره قبل از ازدواج برای زوجین

تلاش برای قانونی کردن مشاوره قبل از ازدواج برای زوجین

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

رئیس سازمان روانشناسی و مشاوره کشور گفت: با رایزنی‌های به عمل آمده در صدد قانونی کردن مشاوره قبل از ازدواج برای زوجین هستیم تا از میزان طلاق و آسیب‌های اجتماعی پس از آن کاسته شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری مهر، علی فتحی آشتیانی به دعوت انجمن علمی گروه روانشناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن، با دانشجویان رشته روانشناسی این واحد دیدار و گفت‌وگو کرد.

فتحی آشتیانی در این دیدار، ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع گرم و صمیمی دانشجویان رشته روانشناسی این واحد دانشگاهی گفت: مأموریت سازمان روانشناسی و مشاوره در دوره جدید، ایجاد بستر مناسب در تمامی بخش‌های سازمان از جمله بررسی درخواست‌ها و در صورت احراز صلاحیت، صدور پروانه اشتغال به کار برای دانش آموختگان این رشته دانشگاهی است.

وی افزود: برابر گزارش‌های واصله، سازمان روانشناسی و مشاوره با عمری ۲۰ ساله و دارا بودن ۵۷ هزار عضو، تاکنون نسبت به صدور ۸ هزار و ۷۵۵ پروانه اشتغال به کار اقدام کرده است و مقرر شد مرکز سنجش سالانه نسبت به برگزاری آزمون با شرایط یکسان و سوالات هماهنگ برای تمامی داوطلبان اقدام کند.

فتحی آشتیانی، با اعلام اینکه تمامی مدارک دانشگاهی از نظر این سازمان دارای اعتبار است، افزود: پس از برگزاری آزمون، سازمان نسبت به احراز صلاحیت از طریق مصاحبه‌های روانشناختی برای متقاضیان پروانه اشتغال به کار، اقدام می‌کند تا اطمینان حاصل شود که این عزیزان توانایی ارتباط مؤثر با مراجعان را داشته باشند.

رئیس سازمان روانشناسی و مشاوره کشور از تفکیک و تخصصی کردن خدمات روانشناسی و مشاوره‌ای خبر داد و تصریح کرد: با رایزنی‌های به عمل آمده و پیگیری‌های مستمر در صدد قانونی کردن مشاوره قبل از ازدواج برای زوجین هستیم تا از میزان طلاق و آسیب‌های اجتماعی پس از آن کاسته شود.

فتحی آشتیانی با ابراز خرسندی از تأسیس مدارس مهارتی در واحد رودهن، به‌ویژه مدرسه روان سالم در این واحد دانشگاهی گفت: تلاش برای تغییر در سرفصل دروس نیز می‌تواند یکی از اقدامات مؤثر برای آمادگی هر چه بیشتر دانش‌آموختگان رشته روانشناسی برای ورود به بازار کار و ارائه خدمات روانشناسی و مشاوره‌ای باشد.

وی از برگزاری انتخابات شورای استانی پس از یک وقفه طولانی در آینده نزدیک و همچنین تحت پوشش بیمه قرار گرفتن خدمات روانشناسی و مشاوره نیز خبر داد و در پایان جلسه به پرسش‌های مطرح شده از سوی دانشجویان در خصوص مجوزها و مراحل کسب مجوز اشتغال به کار پاسخ داد.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *