فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

توانمندسازی 280 کودک کار در منطقه یک/ بازگشت کودکان کار به چرخه زندگی

توانمندسازی 280 کودک کار در منطقه یک/ بازگشت کودکان کار به چرخه زندگی

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

۲۸۰ کودک کار در منطقه یک شهر تهران شناسایی و با تشکیل پرونده تحت پوشش قرار گرفتند تا با آموزش‌های فرهنگی، ادبی، هنری و ورزشی به چرخه زندگی بازگردند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری تسنیم، در شهر تهران 36 مرکز پویاشهر ویژه تحصیل، آموزش، استعدادیابی و توانمندسازی کودکان کار و خیابان فعالیت دارد که در حال حاضر 7000 کودک کار و خیابان مورد شناسایی قرار گرفته است و در این مراکز به آنها خدمات ارائه می‌شود.

در 7 ماه سال جاری نیمی از کودکان کار و خیابان مورد شناسایی قرار گرفتند و در کارگاه‌های مهارت‌آموزی حرفه‌ای شرکت و مهارت کسب کرده‌اند و آموزش‌های ارائه شده شامل صنایع دستی، گلدوزی، آرایشگری، خیاطی، چرم‌دوزی، بافتنی، قالیبافی و کامپیوتر است.

سلیمه رودکی؛ معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه یک شهر تهران نیز اعلام کرد که توسط مرکز پویاشهر واقع در این منطقه، 280 کودک کار، شناسایی و تحت پوشش قرار گرفته‌اند تا با آموزش و توانمندسازی آنها در رشته‌های سرود، تئاتر، نویسندگی، گویندگی، سفالگری، نقاشی، کاردستی و غیره، زمینه هویت بخشی اجتماعی و بازگشت به چرخه زندگی برای آنان مهیا شود.

وی افزود: با همکاری صدا و سیما که تجربه و پایگاه رسانه‌ای دارد سعی شده نسبت به جلب اعتماد خانواده‌های کودکان کار، اقدام و آنها جذب و آموزش‌های لازم به آنها داده و در نهایت در حاشیه یک رویداد فرهنگی و اجتماعی آثار تولید شده کودکان کار در قالب برگزاری نمایشگاه به نمایش گذاشته شود.

به گزارش تسنیم، مرکز پویا شهر (پیشگیری، روانشناختی، توانمندسازی) به مراکزی اطلاق می‌شود که به کودکان و خانواده آنها خصوصاً کودکان کار خدمات اجتماعی ارائه می‌کند. این مراکز توسط سازمان‌های مردم‌نهاد تخصصی در زمینه کودکان با همکاری شهرداری تهران اداره می‌شود.

خدمات این مراکز در 4 بخش شامل خدمات مددکاری، خدمات سلامت و درمان، خدمات آموزشی و خدمات حمایتی ارائه می‌شود و ترویج حقوق کودک در شهر تهران و شهرداری، پیشگیری از مسائل و آسیب‌های اجتماعی در کودکان در معرض آسیب با اولویت کودکان کار، کمک به کاهش آسیب در کودکان در معرض آسیب با اولویت کودکان کار، کمک به توانمندسازی کودکان در معرض آسیب با اولویت کودکان کار از اهداف تعیین شده برای مراکز پویا شهر است.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *