فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

مدارس استثنایی نماد عدالت آموزشی و تربیتی هستند

مدارس استثنایی نماد عدالت آموزشی و تربیتی هستند

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

رییس آموزش و پرورش استثنایی خراسان رضوی گفت: مدارس استثنایی نماد عدالت آموزشی و تربیتی هستند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از قدس، جواد روحانی بعدازظهر سه شنبه در حاشیه افتتاح پیش دبستانی و دبستان زنده یاد حاج تقی موحدیان ویژه دانش آموزان طیف اتیسم در مشهد اظهار کرد: مدرسه‌سازی یعنی انسان‌سازی چرا که با آموزش رشد اجتماعی اتفاق می‌افتد و همین مسئله جامعه را از آسیب‌های متعدد محفوظ نگه می‌دارد. به همین دلیل اگر مدرسه به اندازه کافی داشته باشیم راه گریز از آسیب‌های اجتماعی را فراهم کرده‌ایم.

رییس آموزش و پرورش استثنایی خراسان رضوی افزود: رهبر معظم انقلاب نیز مدرسه‌سازی را یک حسنه بزرگ و صدقه جاریه می‌نامند که نشان‌دهنده درک درست جامعه از اهمیت تعلیم و تربیت فرزندان است و بر دستان پرتلاش، توانمند و دستان پر مهر و عطوفت و گره گشای نیکوکاران محترم بوسه می‌زنیم.

وی با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد مدارس استثنایی به دستان توانمند خیرین بنا نهاده شده است گفت: اگر خیرین کنار ما نباشد عدالت آموزشی و تربیتی که در سند تحول بنیادین نیز به آن تاکید شده اجرا نمی شد.

روحانی با اشاره به اینکه مدارس استثنایی نماد عدالت آموزشی و تربیتی هستند اظهار کرد: در استان بالغ بر ۹ هزار دانش آموز بانیاز ویژه در بیش از ۲۴۷ فضای آموزشی در استان تحصیل می‌کنند که ۱۰ درصد کل دانش آموزان استثنایی کشور را تشکیل می‌دهند و این موضوع بدین معنی نیست که جمعیت افراد با نیازهای ویژه در این استان بالاست، بلکه به معنای وارد شدن تعداد زیادی از دانش آموزان استثنایی به چرخه تحصیل و تعلیم است.

رییس آموزش و پرورش استثنایی خراسان رضوی یکی از مهم ترین مأموریت‌های آموزش و پرورش را فراهم کردن فرصت های برابر آموزشی برای همه کودکان واجب التعلیم عنوان کرد و گفت: هدف از آموزش و پرورش کودکان و دانش آموزان استثنایی این است که با فراهم کردن امکانات آموزشی بتوانیم دانش آموزان بانیارهای ویژه را به جامعه برگردانیم و از آسیب های اقتصادی و اجتماعی به این عزیزان پیشگیری کنیم و با همکاری سایر نهادها این آسیب ها را به حداقل برسانیم.

وی تصریح کرد: در استان دانش اموزان در هفت گروه استثنایی نیاز به خدمات ویژه و فضاهای استاندارد و خاص دارند که باید در اتها اتاق بازی درمانی اتاق تاریک و چند حسی وجود داشته باشند که الحمدالله به همت نیکوکاران توانستیم فضاهای استانداردی را ایجاد کنیم.

روحانی گفت: در حاشیه شهر مشهد با توجه به تراکم جمعیت دانش آموزی احداث مدارس استثنایی بسیار مورد نیاز است تا دانش آموزان دسترسی راحت تری به مدرسه محل سکونت خود داشته باشند

گفتنی است؛ پیش دبستانی و دبستان زنده یاد حاج تقی موحدیان ویژه دانش آموزان طیف اتیسم به همت خیر نیک اندیش دکتر علیرضا موحدیان در زمینی به مساحت ۹۰۰ مترمربع با زیربنای ۴۵۰مترمربع در ۷ کلاس درس حدود ۵۰ دانش آموز طیف اتیسم را تحت پوشش قرار می دهد احداث شده است که با حضور محسن داوری فرماندار مشهد مقدس و سید امیر شوشتری مدیرکل آموزش و پرورش استان و جمعی از مسئولین افتتاح شد، امید است با همت خیرین اتاق های مورد نیاز در این مدرسه نیز مناسب سازی شود.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *