فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

دسترسی به خدمات مشاوره در محلات حاشیه‌نشین تسهیل شود

دسترسی به خدمات مشاوره در محلات حاشیه‌نشین تسهیل شود

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از ایسنا، سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی تاکید کرد: اقدامات لازم برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در استان انجام گرفته و لازم است در محلات حاشیه‌نشین دسترسی به خدمات مشاوره تسهیل شود.

حیدر فتح‌زاده در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که با حضور معاون حقوق مالکیت فکری و دبیر مرجع ملی حقوق کودک برگزار شد، به تبیین وضعیت آسیب‌های اجتماعی در استان پرداخت و اظهار کرد: لازم است برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در محلات حاشیه‌نشین اقدامات لازم برای تسهیل دسترسی به خدمات مشاوره‌ای و اجتماعی انجام گیرد.

وی برگزاری دوره‌های آموزشی عینی و اقدامات عملیاتی مقتضی را در جامعه، برای مدیریت آسیب‌های اجتماعی به خصوص در سنین کودکان و نوجوانان ضروری دانست.

وی افزود: لازم است تسهیل‌گری‌های لازم در قوانین و مقررات مرتبط با جرائم کودکان و نوجوانان با رویکرد اصلاحی انجام گرفته و از فرزندان خانوارهای بی‌سرپرست که در تامین هزینه‌های آموزشی و معیشتی فرزندان با چالش مواجه هستند، حمایت شود.

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی ادامه داد: بسط و توسعه حیطه و رویکردهای آموزشی می‌تواند در توانمندسازی، اشتراک‌گذاری دستاوردها و ارائه پیشنهادهای عملی در ارتباط با نحوه برخورد با افراد آسیب پذیر موثر واقع شود.

وی همچنین بر ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت‌های جامعه، اجتماعی کردن مدیریت آسیب‌های اجتماعی و در نهایت بهره‌گیری از سرمایه‌های اجتماعی در مدیریت و کنترل آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *