فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

درمان رایگان بیماران نیازمند زیر ۱۸ سال در بیمارستان شریعتی

درمان رایگان بیماران نیازمند زیر ۱۸ سال در بیمارستان شریعتی

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

به منظور تأمین هزینه‌های جراحی و درمان بیماران نیازمند زیر ۱۸ سال در بیمارستان شریعتی، بین انجمن حمایت از بیماران این بیمارستان و موسسه خیریه کاروان محبت و کارگشایی مهرآمن تفاهم نامه همکاری منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری فارس، بر اساس این تفاهم نامه‌ای که با حضور حسن حمزه‌زاده، مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران و بیمارستان شریعتی و کاظم قشونی فارس به نمایندگی از موسسه خیریه کاروان محبت و کارگشایی مهرآمن منعقد شد، همه هزینه‌های درمانی و عمل‌های جراحی بیماران نیازمند زیر ۱۸ سال بیمارستان شریعتی توسط  این موسسه پرداخت می‌شود.

حسن حمزه‌زاده با اعلام این خبر گفت: اگرچه وظیفه اصلی انجمن تامین تجهیزات پزشکی و همچنین بازسازی و مرمت بخش‌های فرسوده بیمارستان شریعتی است، اما در کنار آن ما همواره با بیمارانی مواجهیم که بواسطه مشکلات اقتصادی قادر به تأمین هزینه‌های درمانشان نیستند، از این‌رو  در کنار مددکاری بیمارستان انجمن به رفع و رجوع این موارد می‌پردازد.

وی انعقاد این تفاهم‌نامه را بسیار مهم و ارزشمند ارزیابی کرد و افزود: علاوه بر تامین هزینه‌های جراحی کودکان و نوجوانان، یکی از مواردی که با انعقاد این تفاهم‌نامه مرتفع می‌شود تامین هزینه‌های درمانی و اعمال جراحی کودکان و نوجوانانی است که در بخش پیوند مغز استخوان بیمارستان شریعتی بستری هستند و خانواده‌هایشان توان پرداخت هزینه‌هایشان را ندارند. بخش دیگر مربوط به تامین هزینه‌های مراقبت از کودکان بخش NICU بیمارستان است که به لحاظ نوع و کیفیت خدمات هزینه‌های سنگینی را به خانواده‌ها تحمیل می‌کند.

حمزه‌زاده انعقاد این تفاهم‌نامه را همزمان با چهل‌وپنجمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی به فال نیک گرفت و گفت: تامین سلامت، به ویژه در حوزه کودکان از اهمیت بالایی برخوردار است، اگرچه با چالش‌هایی هم روبروست؛ کودکانی که بیش از یک‌سوم جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند، اما سهم‌شان از سرانه فضاهای درمانی تخصصی بسیار نازل است. اینجاست که لزوم حضور کنشگران اجتماعی و سازمان‌های مردم‌نهاد و افراد و گروه‌های داوطلب و در قالب عمل به مسئولیت‌های اجتماعی بیش از پیش حس می‌شود.

گفتنی است، بیمارستان شریعتی با قدمتی بالغ بر نیم‌قرن به عنوان یک بیمارستان جنرال و ریفرال با ۶۴۵ تخت فعال بیمارستانی و ۴۰ بخش بستری و ۳۹ واحد پاراکلینیکی همواره مراجعانی از سراسر کشور دارد. این بیمارستان به عنوان یکی از معتبرترین مراکز تخصصی و فوق تخصصی پزشکی، آموزشی و پژوهشی در سطح ایران و خاورمیانه شناخته می‌شود که زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی تهران فعالیت می‌کند.

انجام بیش از ۵ هزار پیوند مغز استخوان، ۲ هزار پیوند کلیه و بیش از ۱۸۰ پیوند قلب و حضور دانشمندان و متخصصان برجسته، این مرکز را به قطب علمی کشور در ۷ رشته تخصصی و فوق تخصصی تبدیل کرده است.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *