فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

نمایندگان تشکل‌های مردم نهاد کشور انتخاب شدند

نمایندگان تشکل‌های مردم نهاد کشور انتخاب شدند

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از ایرنا، معاون امور تشکل‌های مردم نهاد سازمان ملی امور اجتماعی کشور گفت: پس از برگزاری انتخابات و مشارکت تشکل‌های مختلف، نمایندگان تشکل‌های مردم نهاد در سه سطح شهرستانی، استانی و ملی انتخاب شدند.

محسن ولیئی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: افراد منتخب در انتخابات تشکل‌های مردم نهاد می‌توانند در مراجع تصمیم‌گیری در حوزه فعالیت‌های اجتماعی و داوطلبانه از جمله در شورای ملی توسعه و حمایت از تشکل‌های مردم نهاد در سطوح شهرستانی، استانی و ملی حضور داشته باشند و نقش آفرینی کنند.

وی با بیان اینکه این دوره از انتخابات برای دومین بار در کشور برگزار شد، یادآور شد: نخستین انتخابات تشکل‌های مردم نهاد ۲۹ آبان ۱۳۹۸ برگزار شد.

ولیئی اظهار داشت: اعتبار هر دوره از انتخابات ۲ ساله است اما در دوره نخست به سبب شیوع کرونا در کشور این مدت ۲ سال تمدید شد و امسال نیز اقدامات لازم برای برگزاری دومین دوره انتخابات فراهم شد.

معاون امور تشکل‌های مردم نهاد سازمان ملی امور اجتماعی کشور با بیان اینکه برای برگزاری دومین دوره انتخابات تشکل‌های مردم نهاد نشست های مختلف به منظور تشریح و توجیه روند برگزاری آن برگزار شد، گفت: ۵۳۰ نفر در سه سطح شهرستانی، استانی و ملی برای نامزدی در این دوره از انتخابات ثبت نام کردند و اطلاعات آنان بررسی و صلاحیت آنان برای شرکت تایید شد.

وی یادآورشد: این دوره از انتخابات در بعد ملی در سطح ۳۱ استان و حدود ۱۲۰ شهرستان برگزار شد و میزان مشارکت تشکل‌ها نسبت به دور نخست نیز ۲۵ درصد رشد داشت.

ولیئی به منتخبان انتخابات در سطح ملی اشاره کرد و افزود: چهار عضو اصلی این دوره از انتخابات «فاطمه سادات رازقی» از انجمن خانواده سالم و تربیت معنوی خاتم، «محمد ودود حیدری» از تیم پشتیبانی جهادی ۱۲ مستضعفین، «ابراهیم محمدی» از انجمن اجتماعی و فرهنگی خاتم و «محمد نصراللهی» از مجمع ملی همیاران توسعه پایدار هستند.

معاون تشکل‌های مردم نهاد سازمان ملی امور اجتماعی کشور گفت: ۲ عضو علی‌البدل این دوره از انتخابات نیز در سطح ملی «عبدالوهاب بیک پوری» از انجمن پندار نیم رخ و «سید بهرام فروزنده فر» از انجمن توسعه سلامت مهر پارسی هستند.

به گفته وی، در مجموع ۲۰ نفر برای انتخابات در سطح ملی داوطلب شده بودند که در روز انتخابات رقابت بین ۱۳ نفر از آنان شکل گرفت و اعتبار نامه ۲ ساله همه افراد منتخب نیز صادر شد.

ولیئی تاکید کرد: انتظار می‌رود منتخبان در حفظ و مطالبه حقوق تشکل‌های مردم نهاد و ایجاد و توسعه کمی و کیفی این تشکل‌ها نقش‌آفرین باشند و به نمایندگی از دیگر تشکل‌های کشور در صحنه‌های مختلف به ایفای مسئولیت بپردازند.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *