فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

اجرای دستورالعمل مراقبت اجتماعی محلات با حضور نمایندگان مردم

اجرای دستورالعمل مراقبت اجتماعی محلات با حضور نمایندگان مردم

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با پرداختن به بحث صیانت و مراقبت از محلات گفت: اعضای قرارگاه اجتماعی منطقه، ناحیه و محلات را نمایندگان مردمی تشکیل خواهند داد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از ایلنا، احمد احمدی صدر، مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اینکه مرحله‌ای با عنوان مرحله صیانت و مراقبت از محلات در بحث ساماندهی آسیب‌های اجتماعی وجود دارد، گفت: در این خصوص دستورالعملی به نام دستورالعمل اجرایی مراقبت اجتماعی محلات صادر کرده‌ایم. در این دستورالعمل شهرداران مناطق، نواحی، معاونین اجتماعی و مدیران آسیب مناطق ۲۲ گانه و محلات مکلف شده‌اند که پس از طرح ساماندهی معتادان متجاهر یا طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان و متکدیان، کارگروه و یا قرارگاهی را در سطح نواحی تشکیل دهند.

او درخصوص اعضای شرکت کننده در این قرارگاه اظهار کرد: نمایندگان مردم از بسیج محلات، هیات‌های مذهبی، گروه‌های فعال مدنی، خیریه‌ها و… انتخاب خواهند شد که در قرارگاه اجتماعی منطقه، ناحیه و محلات شرکت می‌کنند و در بین آنها تقسیم کار انجام می‌شود تا دوباره کودکان به خیابان و معتادان متجاهر به کلونی‌های آسیب باز نگردند.

احمدی صدر در پایان افزود: یکی از طرح‌های اجرایی این قرارگاه، برگزاری موکب‌، جشن و مراسم در مکان‌هایی که در گذشته کلونی آسیب‌های اجتماعی بوده است، می‌باشد تا از تجمع مجدد آسیب‌های اجتماعی در آن مکان‌ها جلوگیری شود.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *