فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

افزایش پذیرش معتادان متجاهر به ۲۴۰۰۰ نفر در پایتخت

افزایش پذیرش معتادان متجاهر به ۲۴۰۰۰ نفر در پایتخت

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران از افزایش پذیرش معتادان متجاهر از ۱۲ هزار به ۲۴ هزار نفر در بازه زمانی ۲۹ ماهه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری تسنیم، امین توکلی‌زاده آیین بهره‌برداری از فاز دوم مرکز تربیتی آموزشی و درمانی یاورشهر 9 و آغاز عملیات اجرایی فاز سوم (پویش شهر) شهرداری تهران در قالب نودوپنجمین پویش امید و افتخار صبح امروز با حضور علیرضا زاکانی؛ شهردار تهران، احمد احمدی‌صدر؛ مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران،‌ حجت‌الاسلام آقامیری؛ عضو شورای شهر تهران و جمعی از معاونین و مدیران شهری برگزار شد، اظهار کرد: نزدیک به 29 ماه است که مجموعه‌ای در کنار هم قرار گرفته‌اند تا کارهای بزرگی در پایتخت رقم بزنند و هم‌اکنون این همکاری و همراهی به نتیجه رسیده است.

وی افزود: در اوایل مدیریت شهری و در جلسه رئیس شورای اجتماعی کشور به ریاست آیت‌الله رئیسی برگزار شد، آن زمان اعلام شد که 12 تا 13 هزار تخت جهت پذیرش معتادان متجاهر در قالب ماده 16 قرار دارد و امروز با همدلی و همراهی این ظرفیت به 24 هزار معتاد متجاهر رسیده است.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران گفت: حدود 20 دستگاه در قرارگاه اجتماعی با یکدیگر همکاری می‌کنند و همانطور که گفته شد این همراهی و همکاری نتایج بسیار مثبتی را به همراه داشته و امروز شاهد افتتاح فاز دوم یاورشهر با ظرفیت 2500 نفر هستیم.

توکلی‌زاده افزود: فراموش نکنیم زمانی که برای پذیرش دو معتاد متجاهر مددسراها و گرمخانه‌های شهرداری را زیر پا می‌گذاشتیم اما به دلیل عدم ظرفیت نمی‌توانستیم آنها را پذیرش کنیم و امروز شاهدیم که ظرفیت پذیرش معتادان متجاهر به 25 هزار نفر رسیده و این نشان از همکاری و همراهی دستگاه‌ها و سازمان‌ها دارد.

وی تصریح کرد: زمانی پذیرش معتادان معلول، کبر سنی، صغر سنی، زخم باز در تهران وجود نداشت ولی الان مراکزی برای پذیرش این افراد وجود دارد.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اینکه هم اکنون ظرفیت نگهداری معتادان متجاهر در مراکز شهرداری تهران به هفت هزار و 500 نفر رسیده است گفت: ان‌شاءالله فاز سوم یاورشهر نیز به بهره‌برداری خواهد رسید.

توکلی‌زاده با اشاره به اینکه پویش امیدو افتخار به نودوپنجمین ایستگاه خود رسیده تصریح کرد: پویش امید و افتخار اتفاقات بزرگی را در پایتخت رقم زده و در مقابل جریان‌هایی که می‌خواستند ناامیدی را در پایتخت تزریق کنند ایستاد و به راه خود ادامه داد و اقدامات بزرگی در ابعاد مختلف شهر صورت گرفت.

وی به حکم رئیس جمهور به شهردار تهران اشاره کرد و افزود: انتخاب علیرضا زاکانی به عنوان دستیار رئیس جمهور در آسیب‌های اجتماعی نقطه عطفی بود و این کار مسیر کاهش آسیب‌های اجتماعی و رسیدن به اهداف را تسهیل کرد.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *