فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

رفع آسیب‌های اجتماعی بدون همراهی مردم ممکن نیست

رفع آسیب‌های اجتماعی بدون همراهی مردم ممکن نیست

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل ازخبرگزاری ایرنا، افشار کبیری روز دوشنبه در پنجمین جلسه کمیته توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی افزود: تجربه نشان می‌دهد در دنیا دولت‌ها به تنهایی نمی‌توانند از پس آسیب‌های اجتماعی برآمده و آنها را رفع کنند.

وی بسترسازی برای فعالیت خیرین را ضروری خواند و اظهار کرد: امروز با ابرچالش اعتیاد مواجه هستیم و سالیان سال با وجود سیاست گذاری و برنامه‌ریزی آمار این چالش افزایش یافته و رفته رفته تنوع مواد مخدر و مصرف آن به شکل خانمانسوز، جامعه را آزار می‌دهد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی ادامه داد: در تمامی برنامه‌های مدنظر اگر همراهی و همیاری مردم نباشد هیچ دولتی نمی‌تواند در این حوزه‌ها موفق عمل کند.

کبیری گفت: در حوزه اعتیاد هم همینطور است حدود سه دهه است شعار مبارزه با اعتیاد را سر می‌دهیم در حالیکه برای عملی شدن این مهم باید جامعه محور باشیم و شکل گیری جامعه محوری تشکل، مرکز نیکوکاری و یا سازمان مردم نهادی نقطه شروع می‌خواهد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی اضافه کرد: جامعه محوری هیات موسس و هیات امنایی می‌خواهد که شروع کننده باشد و یک هسته مردمی می‌طلبد.

معاون دادستان ارومیه نیز در این جلسه با بیان اینکه جامعه ما امروز به کمپ‌های با امکانات بیشتر و بزرگتر نیازمند است از اعضای حاضر خواست هرکدام در هر زمینه‌ای تخصص دارند اعم از درمان، آموزش و اشتغال وارد عمل شوند. ساریخانلو اظهار کرد: تا حالا معتاد را از صحنه جامعه جمع کرده و در یک مکان بسته برای مدتی نگهداری می‌کردیم ولی امروز باید طبق آنچه در قانون مبارزه با مواد مخدر آمده و به آن تاکید شده پس از کمپ به فکر ایجاد اشتغال، حرفه آموزی و مهارت آموزی برای او باشیم و اقدام کنیم.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *