جستجو

بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی

کاهش آسیب‌های اجتماعی با محوریت پژوهش امکان‌پذیر است

کاهش آسیب‌های اجتماعی با محوریت پژوهش امکان‌پذیر است

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری مهر، مدیر آمار و برنامه‌ریزی کمیته امداد استان اردبیل گفت: کاهش آسیب‌های اجتماعی با محوریت پژوهش و نتایج به دست آمده در این حوزه امکان‌پذیر است.

بهنام اریک، اظهار کرد: رویکرد پژوهشی در سازمان، بستر مدیریت مبتنی بر دانش پویایی و نشاط را فراهم می‌آورد و در راستای حل مشکلات و رفع موانع این امر اقدامی عقلایی است.

وی تصریح کرد: در نهاد انقلابی کمیته امداد نیز با شکل‌گیری دفتر مطالعات و پژوهش سعی شده تا به تناسب آسیب‌ها و دغدغه‌های استان‌ها امر تحقیق، پژوهش و نظام پیشنهادات مورد توجه قرار گرفته تا با تولید مقالات علمی و پژوهشی بتوان مسئولیت‌ها و مأموریت‌ها را به انجام رساند.

مدیر آمار و برنامه‌ریزی کمیته امداد استان اردبیل گفت: همزمان با هفته پژوهش، با دعوت از اساتید دانشگاه سعی کردیم تا امر پژوهش را با حرکت جهادی علمی مورد توجه قرار داده و گزارشی از اقدامات شورای پژوهش را ارائه کنیم.

اریک با ارائه گزارشی از فعالیت‌های پژوهشی و فرآیند اجرایی طرح پژوهشی بررسی آسیب‌های اجتماعی مددجویان و ارائه مدل برون رفت، افزود: نتایج ارزیابی کشوری فناوری اطلاعات و اقدامات سایر کمیته‌های علمی را در این حوزه مورد رصد و پایش قرار دادیم.

وی موضوع عارضه‌یابی و تعریف اولویت‌های پژوهشی با هدف رفع موانع و بهبود وضعیت و ارتقای بهره‌وری کمیته امداد در مسیر ارائه خدمات مؤثر را یادآور شد و خاطرنشان کرد: فعالیت کمیته‌های علمی در قالب شورای پژوهش بسیار مهم و حیاتی است.

اریک در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: گروه نظام پیشنهادات در کنار هیأت اندیشه‌ورز، کارگروه‌های زیرمجموعه و همچنین قرارگاه امداد هوشمند، شرایط مناسبی را مهیا کردند تا اقدامات پژوهشی با نگاه کاربردی به نقطه اجرایی و عملیاتی برسد.

وی بیان کرد: اعضای کمیته پژوهش با هدف اجرای طرح تحقیق و بررسی آسیب‌های اجتماعی مددجویان و ارائه مدل برون رفت، دیدگاه‌های خود را مطرح کرده تا در این حوزه بتوانیم هدف‌گذاری مشخصی را داشته باشیم.

اریک در ادامه سخنان خود یادآور شد: پنج عنوان پایان‌نامه در سطح کارشناسی ارشد که موضوعات مرتبط با امداد و خدمت ارائه شده به جامعه هدف را در بر می‌گرفت، مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفته‌اند.

مدیر آمار و برنامه‌ریزی کمیته امداد استان اردبیل کسب رتبه اول کشوری کمیته امداد استان اردبیل در حوزه فناوری اطلاعات را یادآور شد و گفت: همزمان با هفته پژوهش تجلیل از همکاران پژوهشگر برتر استان و برگزاری نشست علمی پژوهشی را با حضور اساتید شاهد بودیم.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *