فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

خزعلی: کودکان و نوجوانان در شرایط ویژه‌ای قرار دارند

خزعلی: کودکان و نوجوانان در شرایط ویژه‌ای قرار دارند

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: کودکان، نوجوانان و جوانان در شرایط ویژه ای قرار دارند، اکنون آسیب‌ها به کودکان هم سرایت می‌کند و این مسئولیت ما را سنگین‌تر می‌کند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از ایرنا، انسیه خزعلی روز سه‌شنبه در جلسه امضای تفاهم‌نامه مشترک با وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: فضای مجازی و شرایط ویژه سالهای گذشته و دوران کرونا حرکت را به گونه‌ای جهت‌دهی کرد که از بسیاری از آسیب‌ها نتوانستیم فرزندان را حفظ کنیم اما دیر نشده از همان راهی که دشمن استفاده کرده باید استفاده کرد از همان روش‌هایی که می‌تواند تاثیرگذارتر باشد در تربیت بهره‌گیری کنیم.

خزعلی افزود: اکنون ما در جنگ شناختی هستیم که ظاهرا به نام «جنگ نرم» است، اما سخت‌تر از جنگ سخت است و اکنون زمانی است که خانواده‌ها به صورت ویژه مورد حمله و آسیب هستند.

وی اضافه کرد: مشکل آسیب‌پذیری نه فقط در اینجا بلکه در همه کشورها و از جمله کشورهای غربی وجود دارد و برخی خانواده‌های آمریکایی به خاطر آموزش نادرست دانش آموزان پشت در مدارس تجمع می‌کنند و بخاطر اینکه به دانش‌آموزان آموزش‌های نامناسب داده می‌شود اعتراض می‌کنند.

اجرای طرح زندگی و بالندگی با همکاری آستان قدس برای آموزش مربیان

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: طرح زندگی و بالندگی که با همکاری معاونت و آستان قدس برای آموزش مربیان انجام شده است در ۶ استان پیاده‌سازی می‌شود و والدین تحت پوشش مهارت‌آموزی قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: از وزیر آموزش و پرورش با توجه به اهتمامی که دارند خواستاریم این مسئله با جدیت ادامه یابد و در همه استان‌ها آموزش داده شود که البته برای این کار پلتفرمی در نظر گرفته شده است که والدین مرتبط می‌شوند و بسیاری از آموزش‌ها را به صورت مجازی دریافت می‌کنند، یا اگر سوالاتی دارند اساتید به آنها پاسخگو هستند.

خزعلی افزود: بحث رویداد خانواده نیز در ۹ کارگروه تنظیم شده است، در این رویداد تلاش می‌شود برای ارتقا فرهنگ خانواده به عنوان یکی از اهداف این دولت اقدام شود. همچنین بخش‌های مختلف آن با همکاری وزارتخانه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش طبق تفاهم‌نامه‌ای انجام خواهد شد تا ارتقا این فرهنگ از طریق مهارت‌آموزی و آموزش‌های خانواده انجام شود.

وی خانواده را بنیه قوام و ایستادگی یک جامعه دانست و گفت: با انگیزه خوبی که در آموزش و پرورش به وجود آمده امیدوار هستیم که به سرانجام خوبی برسد.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *