فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

خزعلی: انعطاف اشتغال بانوان در ستاد ملی زن مصوب شده است

خزعلی: انعطاف اشتغال بانوان در ستاد ملی زن مصوب شده است

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل ازخبرگزاری ایرنا، انسیه خزعلی در همایش مدیران کل بانوان دستگاه‌های استان تهران با بیان اینکه مشکلات گاه ناشی از عدم باور مدیر، عدم جدی گرفتن قانون و عدم امکانات است، اظهار کرد: برخی مشکلات در ادارات و ارگان‌ها مانند عدم اجرای قانون پست سازمانی مشاور امور زنان و خانواده در دستگاه‌های اجرایی وجود دارد که ناشی از نوع نگاه برخی مدیران است و این نگاه باید تغییر کند.

وی گفت: البته در این رابطه برخی مشکلات نظیر کمبود پست در فرمانداری‌ها و استانداری‌ها نیز وجود دارد که از طریق سازمان استخدامی کشور پیگیر این موضوع هستیم.

خزعلی با بیان اینکه برای ایجاد مهدکودک در ادارات پیگیری‌هایی انجام شده است، افزود: برخی ادارات بخاطر نداشتن بودجه زیر بار این اقدامات نمی‌روند که بدنبال راه اندازی این مجموعه‌ها از مسیر یک درصد بودجه اختصاصی امور زنان و خانواده در استان‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه حضور مشاورین بانوان در شوراهای تصمیم‌گیری ضروری است، بیان کرد: لایحه هویت در خصوص مشکلات حوزه اتباع به کمیسیون مربوطه مجلس ارسال شده است و اکنون برای اصلاح در دستور کار قرار دارد.

خزعلی در رابطه با معطف بودن شغلی زنان گفت: امیدواریم تا سال آینده تغییری در قانون کار و برنامه استخدامی با نگاه به مشاغل بانوان ایجاد شود و مسائلی مانند فرزندآوری بانوان در آن در نظر گرفته شود.

وی عنوان کرد: در نظر داریم زندانیان زن را تحت پوشش قرار دهیم که در این رابطه طرحی تحت عنوان زنان برای زنان در دستور کار قرار دارد تا برای پیشگیری از بزه فرزندان زنذانیان پوشش‌دهی‌های لازم ایجاد شود.

معاون رئیس جمهور گفت: ۹ کارگروه در طرح رویداد و فرارویداد تشکیل شده که اگر آمادگی‌های لازم در شهرها وجود داشته باشد آمادگی داریم از لحاظ مربی و محتوا در حوزه خانواده و فرهنگ عامه حمایت‌های لازم را از آن‌ها داشته باشیم و در این خصوص انتظار داریم در طول یک سال شاهد تحولات خوبی باشیم.

خزعلی افزود: این دولت توانسته ۱۲ کار جدید در حوزه زنان ایجاد کند که بیمه اجتماعی زنان روستایی، ارائه تسهیلات به زوج‌های دهه شصتی، مسکن خانواده‌های پرجمعیت، یک درصد اعتبار استانی حوزه زنان و بیمه زنان باردار از این دسته امور هستند.

 

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *