جستجو

بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی

بیش از ۵۴ درصد خانواده‌های دارای فرزند معتاد بعد از ۳ سال متوجه اعتیاد شد‌ه‌اند!

بیش از ۵۴ درصد خانواده‌های دارای فرزند معتاد بعد از ۳ سال متوجه اعتیاد شد‌ه‌اند!

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: بیش از ۵۴ درصد خانواده‌هایی که فرزندانشان دچار اعتیاد شده، بعد از ۳ سال متوجه اعتیاد فرزندانشان شد‌ه‌اند که این آمار نشان می‌دهد که باید در زمینه پیشگیری از اعتیاد بیشتر فعالیت کنیم.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری‌ تسنیم، اسکندر مومنی؛ دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر صبح امروز در آیین افتتاحیه نمایشگاه “یاریگران زندگی” اظهار کرد: دنیا، ایران را به مقابله و مبارزه با مواد مخدر می‌شناسند، ایران 4 هزار شهید و 12 هزار جانباز در راه مبارزه با مواد مخدر تقدیم کرده است.

وی با بیان اینکه ایران با فاصله رتبه اول کشفیات مواد مخدر در جهان را دارد، تصریح کرد: 92 درصد کشفیات تریاک، 59 درصد کشفیات مورفین و 29 درصد کشفیات هروئین جهان توسط ایران کشف می شود.

مومنی خاطرنشان کرد: مرکز پژوهش و تحقیقاتی و درمان در منطقه در ایران افتتاح شد و سازمان ملل این مرکز را به همه دنیا معرفی کرد.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: مقابله حتماً در اولویت‌های ایران قرار دارد اما به دلیل همسایگی با کشوری که بیشتری تولید مواد مخدر جهان را دارد باید بر امر پیشگیری و توانمندسازی در میان افرادی که در معرض آسیب هم دقت کرد.

وی تصریح کرد: بیش از 54 درصد خانواده‌هایی که فرزندانشان دچار اعتیاد هستند، بعد از 3 سال متوجه اعتیاد فرزندانشان شده‌اند! این آمار نشان می‌دهد که باید در زمینه پیشگیری بیشتر فعالیت کنیم.

مومنی خاطرنشان کرد: بیش از 60 درصد افرادی که دچار اعتیاد شدند یا توان نه گفتن به همسالان را نداشته‌‌اند یا اطلاع کافی از اعتیاد‌آور بودن آن ماده مخدر نداشتند.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *