pishgiri

بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی

pishgiri

خبرهای جدید صندوق بازنشستگی کشوری برای درمان بازنشستگان

خبرهای جدید صندوق بازنشستگی کشوری برای درمان بازنشستگان

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی میباشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری فارس، مسعود خواست خدایی، سرپرست اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به خدمات درمان و سلامت به بازنشستگان کشوری، اظهار کرد: در سال‌های گذشته معوقاتی به مراکز درمانی بدهکار بودیم که همین موجب اعتراض بازنشستگان شده بود اما با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته توانستیم این میزان معوقات را به حداقل برسانیم که در ماه‌های اخیر شاهد رضایتمندی بازنشستگان هستیم.

وی افزود: قراردادی که برای درمان بازنشستگان بسته شد به نسبت سال ۱۴۰۱ با  افزایش ۵۰ درصدی قیمت تعرفه‌ها همراه بود.حتی در این قرارداد بیمه تکمیلی برخی تعرفه‌ها بدون سقف هستند.

سرپرست اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: از خدماتی که برای درمان بازنشستگان بدون سقف هستند می‌توان به بستری فوق تخصصی و خدمات سرپایی و بستری بیماران خاص وصعب العلاج، بستری عمومی از محل تعهدات فوق تخصص بیماری‌های خاص و صعب علاج بدون سقف اشاره کرد.

وی به ارائه برخی خدمات درمانی به بازنشستگان کشوری اشاره کرد و گفت: در سال‌های گذشته ما خدمات دانپزشکی و دندان را در بیمه‌های تکمیلی نداشتیم اما برای دست دندان و خدمات دندانپزشکی به ترتیب یک میلیون و ۳میلیون تومان پرداخت می‌شود.

خواست خدایی  با بیان اینکه صندوق بازنشستگی تلاش کرده تا بهترین خدمات به بازنشستگان ارائه دهد، خاطرنشان کرد: براساس رویکرد جدید صندوق بازنشستگی کشوری مصمم شدیم تا فاکتور‌های درمانی زیر۵۰۰ هزار تومان را کمتر از ۳روز پرداخت کنیم. این در حالی است که پیش‌تر هزینه‌های درمانی این بخش در اختیار بیمه آتیه سازان حافظ قرار می‌گرفت و از طریق آن‌ها پرداخت می‌شد.

 

مطالب مرتبط

Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *