فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

هیچ آسیب اجتماعی بدون توجه به نهاد خانواده قابل بررسی نیست

هیچ آسیب اجتماعی بدون توجه به نهاد خانواده قابل بررسی نیست

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از ایسنا، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان با اشاره به نقش و اهمیت خانواده در جامعه گفت: هیچ آسیب اجتماعی را بدون توجه به نهاد خانواده نمی‌توان مورد بحث و بررسی قرار داد.

جهانگیر جوانمرد، دهم اردیبهشت در اولین جلسه شورای مشورتی مراکز مشاوره خانواده در سال جدید که با حضور سرپرست مجتمع دادگاه های خانواده اردبیل و نمایندگان سازمان نظام مشاوره و کارشناسان دفتر مشاوره خانواده بهزیستی در دادگستری استان برگزار شد، ضمن یادآوری اهمیت و جایگاه خانواده بعنوان اولین رکن تشکیل دهنده جامعه اظهار کرد: خانواده در رأس نهاد های اجتماعی قرار دارد و همیشه آثار و پیامدهای مختلف اجتماعی متوجه کانون خانواده است.

وی تصریح کرد: هیچ آسیب اجتماعی را بدون توجه به نهاد خانواده نمی توان مورد بحث و بررسی قرار داد و قوه قضائیه با هماهنگی و همکاری با دستگاه های مرتبط از جمله بهزیستی سعی کرده است تا در مراکز مشاوره خانواده ضمن بررسی آسیب ها و معضلات، گام های مؤثری در خصوص سازش پرونده های مرتبط با خانوده بردارد.

جوانمرد عنوان کرد: موضوعاتی همچون نحوه بازرسی و رصد عملکرد مراکز مشاوره خانواده، شیوه برگزاری کارگاه های مداخله در فرایند طلاق، روش های افزایش و ترویج صلح و سازش در بین زوجین و نیز تعامل، هم افزایی و همکاری با سایر دستگاه های مرتبط در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل همچنین بر لزوم توانمندسازی علمی و عملی مشاورین و مؤسسین مراکز مشاوره خانواده تأکید کرد و افزود: دستگاه قضایی استان آمادگی دارد تا از طریق برگزاری کارگاه های آموزشی و ظرفیت علمی قضات مجرب، همکاری لازم با اداره کل بهزیستی استان در این خصوص داشته باشند.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *