فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

اقدام خاصی درباره ساماندهی “کودکان کار” صورت نگرفته است

اقدام خاصی درباره ساماندهی "کودکان کار" صورت نگرفته است

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

رئیس کمیته نظارت و حقوقی شورای شهر تهران با اشاره به مسئولیت شهردار تهران به عنوان دستیار ویژه رئیس جمهور در موضوع آسیب‌های اجتماعی گفت: علی‌رغم این مسئولیت هنوز اقدامی در خصوص ساماندهی کودکان کار بر سر چهارراه‌ها انجام نشده است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری تسنیم، پرویز سروری؛ نایب‌‌رئیس شورای شهر تهران امروز در جریان دویست و بیست و چهارمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به برنامه شهرداری تهران در ایام ماه مبارک رمضان و نوروز در بلوار کشاورز و پارک لاله اظهار کرد: برپایی سفره افطاری ساده در این ایام مورد استقبال شهروندان قرار گرفت و برنامه‌های متنوعی در پارک لاله برگزار شد.

وی همچنین به پخش دو برنامه فاخر، “محفل” و “زندگی پس از زندگی” از صدا و سیما اشاره کرد و افزود: کار جدیدی در حوزه فرهنگی و اجتماعی در این ایام از سوی سازمان صدا و سیما انجام شد که مورد استقبال خانواده‌ها قرار گرفت.

مهدی اقراریان؛ رئیس کمیته نظارت و حقوقی شورای شهر تهران نیز در جلسه امروز به مسئولیت شهردار تهران به عنوان دستیار رئیس جمهور در موضوع آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و افزود: 6 ماه از اعطای حکم شهردار تهران می‌گذرد و تاکنون گزارشی از اقدامات در این خصوص دریافت نشده و امیدواریم شهردار تهران در صحن شورا گزارشی در این باره ارائه کند.

وی همچنین به حضور کودکان کار در چهارراه‌ها اشاره کرد و گفت: در این زمینه نیز هنوز اقدام خاصی برای ساماندهی این کودکان در سر چهارراه‌ها انجام نشده است.

مهدی پیرهادی؛ رئیس کمیسیون سلامت، خدمات و محیط زیست شورای شهر تهران با اشاره به حضور مردم در میدان فلسطین در روز گذشته و درخواست مردم از وزارت امور خارجه برای پاسخگویی مناسب به حملات، اظهار کرد: شاید اگر روزی که سردار سلیمانی به شهادت رسیدند، به درستی پاسخ داده می‌شد امروز شاهد تهدید حمله از سوی رژیم صهیونیستی نبودیم.

وی با بیان اینکه اسرائیل پلیدترین و ضعیف‌ترین کشوری است که در دنیا عرض اندام می‌کند، یادآور شد: این رژیم غاصب به دنبال کشتن زنان و کودکان است و تا امروز بیش از 30 هزار زن و کودک را به خاک و خون کشیده است.

پیرهادی با بیان اینکه وزارت امور خارجه باید با جدیت بیشتری این موضوع را پیگیری کند، تصریح کرد: دولت‌هایی که داعیه‌دار حقوق بشر هستند، کدامیک با حمله به سفارتخانه‌ها و قتل‌عام کسانی که در این فضا حضور دارند، موافقند؟ این سکوت یک پیام روشن برای تمام کشورهاست.

وی ادامه داد: این رژیم غاصب و جعلی باید هزینه کاری که انجام داده را بدهد و این هزینه باید به اندازه‌ای سنگین باشد که اسرائیل فکر نکند که می‌تواند بزند و برود و ماجرا تمام می‌شود. ما منتظر پاسخ دولتمردان هستیم و باید در زمان مناسب پاسخی مناسب و قاطع داده شود.

سوده نجفی؛ عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران در جریان دویست و بیست و چهارمین جلسه شورای شهر تهران ، طی پیشنهادی اعلام کرد: با توجه به استقبال شهروندان از برنامه‌های لیالی قدر و همچنین شب‌های عاشورا به‌ویژه در اطراف بقاع متبرکه از جمله امامزاده صالح، پیشنهاد می‌شود که پارکینگ‌های اطراف این بقعه متبرکه از ساعت 2 الی 3 بامداد فعال باشند.

وی با بیان اینکه اطراف مرقد امامزاده صالح با اشاره به پر شدن جای پارک‌ها شاهد ترافیک در این محدوده بوده‌ایم، گفت: این پیشنهاد می‌تواند این مشکلات را رفع کند.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران تصریح کرد: بنده این پیشنهاد را به شهردار تهران و شهردار منطقه یک و معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران ارائه می‌دهم و امیدواریم که امشب که به عنوان آخرین شب قدر ماه مبارک رمضان امسال است و قاعدتا با برگشت مسافران نوروزی به پایتخت، شب قدر شلوغ‌تری را نسبت به شب‌های قدر گذشته خواهد بود، پارکینگ‌های اطراف میدان تجریش و امامزاده صالح تا ساعت 2 الی 3 بامداد فعال باشند.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *