فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

سازمان‌های مردم‌نهاد بخشی از فعالیت دستگاه‌های دولتی را بر عهده گرفتند

سازمان‌های مردم‌نهاد بخشی از فعالیت دستگاه‌های دولتی را بر عهده گرفتند

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل ازایرنا، مدیرکل دفتر طرح‌های ملی و فراگیر جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: ۹۰ درصد دستگاه‌های دولتی در استان‌های مختلف کشور فعالیت‌های خود را برون‌سپاری کردند که بخشی از آن بر دوش سازمان‌های مردم‌نهاد است.

مجتبی تاجیک روز دوشنبه در نشست با اعضای سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان استان اردبیل اظهار کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد کارهای بزرگی را در حوزه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی انجام داده‌اند که دستگاه‌های دولتی هم قادر به این امر نبودند.

وی ادامه داد: هم‌اکنون ۱۶ دستگاه دولتی واحد مشارکت‌های اجتماعی را فعال کرده‌اند و هر کدام از این دستگاه‌ها برای خود و برای راهبرد کارهای خود دنبال ایجاد بخش خصوصی و ایجاد سازمان‌های مردم‌نهاد هستند.

وی با بیان این که شبکه‌های تخصصی سازمان‌های مردم‌نهاد در طرح‌های ملی نقش عملیاتی دارند ، تصریح کرد: اصل گفت و گو از اصلی‌ترین مسائل در حوزه جوانان است ، گفت و گویی که به نتیجه منجر شود و در حوزه مشارکت منجر به میدان آوردن جوانان شود چرا که نظام آموزشی ، نظام عملیاتی و نظام حمایتی سازمان‌های مردم‌نهاد یک نظام به هم پیوسته است.

مدیرکل دفتر طرح‌های ملی و فراگیر وزارت ورزش و جوانان افزود: در تلاش هستیم موضوعاتی مانند اشتغال و کارآفرینی ، هویت و اوقات فراغت که در ذیل دفتر طرح‌های ملی است را از طریق شبکه‌ها پیش برده و ماموریت‌های اجرایی را به روسای شبکه‌ها واگذار و مرحله به مرحله پیشرفت کار را بررسی و نظارت کنیم.

وی با اشاره به تامین بودجه از دفتر طرح‌های ملی و دفتر تخصصی شبکه‌ها ، ادامه داد: بودجه شبکه‌ها دیگر حمایتی نیست بلکه عملیاتی است و شبکه‌ها در خصوص هزینه‌کرد آن باید دقت کنند.

تاجیک همچنین به مشکلات خانه‌های جوان استیجاری در استان‌ها اشاره کرده و گفت: رویکرد جدید وزارت به خانه‌های جوان بر پرهیز از ابعاد فیزیکی این خانه‌ها و استفاده از امکانات و ظرفیت دستگاه‌های دولتی در اجرای چهار محور اصلی ماموریت این خانه‌ها شامل ارائه مشاوره ازدواج و اشتغال ارزان قیمت و رایگان ، ایجاد بستر فعالیت‌های اجتماعی برای سمن‌ها ، ایجاد بستر برای تعامل با مسئولان و بستر معرفی برنامه‌های کلی معاونت جوانان متمرکز شده است.

 

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *