فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

شمال تهران زیر ذره‌بین طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی

شمال تهران زیر ذره‌بین طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

طرح جهادی سامان بخشی آسیب‌های اجتماعی در مناطق ۲۲ گانه تهران با دستور شخص شهردار کلید خورد و در منطقه یک تهران به عنوان شمالی ترین نقطه شهر، در سه پهنه ازگل، تجریش و فرمانیه در دست اجرا است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از ایرنا، تهران به عنوان پایتخت و ویترین ایران همواره مورد توجه بوده و هست اما در سال‌های گذشته آسیب‌های اجتماعی از جمله معتادان متجاهر، متکدیان و کودکان کار چهره شهر را نا زیبا کرده است.

اولین جلسه عمومی شهردار تهران با معاونان، مدیران و شهردارانش پس از تعطیلات نوروزی، به موضوع آسیب‌های اجتماعی اختصاص داشت که نشان از اهمیت این موضوع دارد و پس از این اقدام کار جهادی شهرداران برای مقابله با این آسیب‌ها آغاز شد.

منطقه یک شهرداری که از آن به به عنوان نگین یاد می‌شود هم از این قاعده مستثنی نبوده و بنابر گفته معاون اجتماعی و فرهنگی این منطقه، طرح جهادی سامان بخشی آسیب‌های اجتماعی با حضور فعال شهرداران نواحی، نیروهای خدمات شهری مستقر در نواحی و مدیران اجتماعی در سه پهنه غربی، شرقی و مرکزی منطقه یک در حال اجراست.

سلیمه رودکی افزود: عزم جدی و همه جانبه در راستای جمع آوری و ساماندهی کلونی‌های آسیب‌های اجتماعی در منطقه یک با هماهنگی معاونت خدمات شهری و محیط زیست، شهرداران نواحی، مدیر مرکز خدمات اجتماعی منطقه، روسا و ناظرین خدمات شهری و مدیران اجتماعی نواحی در حال اجرا است.

وی ادامه داد: زیرساخت‌ها و آنچه نیاز به پشتیبانی جهت اجرای این طرح داشته است آماده شده و گشت‌های خودرویی و موتورسیکلت در سه نقطه منطقه در سه پهنه شرقی (ازگل)، غربی (میدان تجریش) و مرکزی (فرمانیه) در ۲ شیفت صبح ۸ تا ۱۶ و بعدازظهر ۱۶ تا ۲۴ مستقر و آماده تحویل گرفتن جامعه هدف و مددجویان هستند.

رودکی به پنج جامعه هدف در این طرح پرداخت و گفت: هدف از این طرح جمع آوری متکدیان، معتادان متجاهر، کودکان کار، کارتن خواب‌ها و زباله گردها است که درگام اول راه اندازی گشت‌های خودرویی، موتوری و شناسایی کلونی‌ها و در گام دوم نیز گشت شهربان وارد عمل می‌شود و به فرماندهی شهردار ناحیه اقدام به جمع آوری موارد دیده شده خواهد کرد.

به گفته وی، اگر موردی امکان جمع آوری نداشته باشد با مرکز خدمات اجتماعی تماس گرفته می‌شود و مددکاران اجتماعی با گشت سیار به همراه ضابطین قضایی در محل حضور می‌یابند تا موضوع جمع و چهره شهر از آسیب و پدیده‌های نابهنجار اجتماعی پاکسازی شود.

وی اضافه کرد: مدیران شهرداری تهران در همه مناطق در حال گشت زنی و بازرسی روزانه و شبانه هستند و در سایت شهر پویا همه موارد و اقدامات نواحی رصد و پیگیری می‌شود.

صفایی معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه نیز این طرح را در اولویت وظایف شهرداران نواحی دانست و گفت: در این طرح که ۱۴ فروردین اعلام و تا ۳۱ فروردین ادامه دارد همه نواحی به صورت جدی تمرکز خود را برآن گذاشته‌اند و با انجام گشت‌های مستمر، محل دپوی غیر مجاز زباله‌ها را شناسایی و نسبت به جمع آوری و نا ایمن کردن این مکان‌ها برای زباله گردها اقدام می‌کنند.

به گزارش ایرنا، منطقه یک شهرداری تهران در منتهی‌الیه شمال شرقی این شهر واقع شده‌ و شمالی‌ترین منطقه شهر تهران شناخته می‌شود، این منطقه از شمال (شمیران) به رشته‌ کوه البرز، از غرب به منطقه اوین، از جنوب به بزرگراه شهید چمران و بزرگراه مدرس و بزرگراه شهید صدر و از شرق به لواسانات محدود می‌شود.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *