فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

ساماندهی آسیب‌های اجتماعی به صورت مستمر در پایتخت

ساماندهی آسیب‌های اجتماعی به صورت مستمر در پایتخت

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

شهردار منطقه ۸ تهران گفت: ساماندهی آسیب‌های اجتماعی به صورت مستمر در دستور کار است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری مهر، فاطمه تنهایی شهردار منطقه ۸ تهران در نشست هماهنگی ساماندهی آسیب‌های اجتماعی با بیان اینکه طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی در شهر تهران در اولین روز کاری امسال توسط شهردار محترم تهران به مناطق ۲۲ گانه تفویض اختیار شد، اظهار کرد: مدیریت شهری این منطقه از روزهای پایانی سال گذشته نسبت به ساماندهی نقاط بی‌دفاع شهری و جمع‌آوری گونی‌های زباله غیر مجاز در سطح محلات منطقه اقدامات لازم را در دستور کار قرار داد.

شهردار منطقه ۸ در ادامه با تاکید بر استمرار این طرح برای جلوگیری از حضور مجدد افراد آسیب‌پذیر ادامه داد: نظارت و پایش مستمر فضاها و نقاط پاکسازی‌شده از معتادین، کارتن‌خواب‌ها، متکدیان و کودکان کار همواره در دستور کار معاونت‌های خدمات شهری و امور اجتماعی منطقه قرار دارد، اما با توجه به فرسایشی بودن مجموعه اقدامات، این امر مستلزم پشتیبانی و حمایت از عوامل اجرایی این طرح در سطح مناطق است.

وی تاکید کرد: ساماندهی موضوعات مرتبط با آسیب‌های اجتماعی به صورت مستمر در دستور کار منطقه خواهد بود و شهرداران نواحی این اقدام رو باید ثابت در موضوعات کاری خود داشته باشند.

در ادامه این نشست محمد فیاض با تاکید بر گشت‌های مستمر اجتماعی و پسماند در سطح مناطق افزود: استمرار این گشت‌ها در سطح معابر مناطق و جمع‌آوری معتادین متجاهر، کارتن‌خواب‌ها و بی‌خانمان‌ها از گسیل شدن این آسیب‌ها از هر منطقه به مناطق دیگر جلوگیری خواهد کرد.

فیاض همچنین با بیان اینکه شهرداران نواحی با نظارت مستمر، تمرکز خود را بر کلونی‌ها و نقاط تجمعی دپوی زباله‌های غیرمجاز بگذارند، تصریح کرد: شناسایی و رصد زباله‌گردها، نقاط جمع‌آوری زباله‌ها و خودروهای حمل در الویت کاری نواحی قرار گیرد و با توقیف خودروها و اعمال جریمه برای آنها عملاً از تکرار تفکیک غیرمجاز زباله در منطقه جلوگیری شود.

مدیر کل‌هماهنگی، نظارت و کنترل معاونت هماهنگی امور مناطق بر نظارت شهرداران نواحی بر ممنوعیت تفکیک زباله از مخزن نیز تاکید کرد.

دبیر مرکز رصد، پایش و مدیریت آسیب‌های اجتماعی شهر تهران با اعلام همکاری تمام وقت و همه جانبه این دبیرخانه، گفت: به صورت مستمر در مناطق حضور داریم تا بتوانیم آسیب شناسی درستی داشته باشیم و به صورت واقعی و ملموس نسبت به ساماندهی آسیب کمک کنیم.

رحمانی ادامه داد: دیگر نهادهای متولی در حوزه ساماندهی آسیب‌های اجتماعی نیز دغدغه ساماندهی و رفع این موضوعات را دارند که با یک کار تیمی بتوانیم چهره شهر در این حوزه رو تغییر دهیم.

در ادامه این نشست گزارش اجرای طرح در سطح منطقه ۸ توسط معاونان خدمات شهری و محیط زیست و امور اجتماعی و فرهنگی ارائه شد.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *