فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

پلیس و آموزش و پرورش دو نهاد اثرگذار در کاهش آسیب های اجتماعی هستند

پلیس و آموزش و پرورش دو نهاد اثرگذار در کاهش آسیب های اجتماعی هستند

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از ایسنا، فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به وجود حدود ۴۲۰۰ معتاد متجاهر در استان، گفت: متاسفانه ۷۰ درصد این افراد کمتر از ۳۰ سال سن دارند.

سردار مهدی حاجیان، امروز(۱۷ بهمن) در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری با آموزش و پرورش اظهار کرد: امروز کرمانشاه از بسیاری آسیب های اجتماعی نظیر سرقت، اعتیاد، مواد مخدر و حاشیه نشینی تعداد زیادی از شهروندانش رنج می برد.

وی ادامه داد: یکی از آسیب هایی که کرمانشاه با آن روبروست وجود تعداد زیادی از معتادان متجاهر در سطح شهرها و روستاهاست، به گونه ای که جمعیت این افراد در استان به بیش از ۴۲۰۰ نفر می رسد، افرادی که در وقوع سرقت های خرد تاثیرگذار هستند.

حاجیان تصریح کرد: نکته قابل تامل که باید به صورت جدی به آن توجه کرد این است که از جمعیت ۴۲۰۰ نفری معتادان متجاهر، ۷۰ درصد آنها را افراد زیر ۳۰ سال تشکیل می دهند.

رئیس پلیس استان کرمانشاه یادآوری کرد: وقت آن فرا رسیده همه دستگاه های مسئول نظیر پلیس، آموزش و پرورش، استانداری، شهرداری، بهزیستی و… پای کار آمده و به صورت میدانی و جدی به حل این معضل و پیشگیری از جرائم بعدی بپردازند.

وی همچنین با اشاره به بازدیدی که اخیرا از زندان مرکزی کرمانشاه داشته، گفت: در این بازدید حدود پنج ساعته با بسیاری از زندانیان خصوصا جوانان ۱۸ تا ۲۲ ساله دیدار کردم و متوجه شدم اکثریت آنها از مسیر اشتباهی که خواسته یا ناخواسته پیموده بودند، سخت پشیمان و به دنبال جبران اشتباه خود هستند.

حاجیان با تاکید بر اینکه بسیاری از افراد و جوانان زندانی قابل اصلاح هستند، گفت: می توان با تدوین برنامه های اثرگذار و انجام کارهای فرهنگی غنی کمک کنیم افراد در بند به اصلاح امور رفتار خود پرداخته و پس از آزادی تبدیل به افرادی مفید برای جامعه شوند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه، پلیس و آموزش و پرورش را دو نهاد اثرگذار در کاهش آسیب های اجتماعی معرفی کرد و گفت: هر قدر تعامل این دو دستگاه با یکدیگر قوی تر و اتحاد و انسجام بیشتری برای انجام کارهای فرهنگی داشته باشند، بدون شک شاهد کاهش معنادار آسیب های اجتماعی خواهیم بود.

وی امضای تفاهم نامه با اداره کل اموزش و پرورش استان را گامی بلند در راستای تحقق پیشگیری از آسیب های اجتماعی دانست و گفت: پلیس حاضر است در مباحث مختلف، از بحث های پیشگیرانه گرفته تا اصلاح فرهنگ ترافیکی به آموزش دانش آموزان بپردازد و حتی آنها را در ماموریت های خود همراه کند.

ر حاجیان در پایان گفت: دانش آموزان می توانند کلانتریاران خوبی برای پلیس در محلات مختلف باشند و امید می رود اداره کل آموزش و پرورش زمینه همکاری هرچه گسترده تر آنها را با پلیس فراهم کند تا شاهد ارتقاء امنیت اجتماعی در جامعه و خصوصا حوالی مدارس و مراکز آموزشی باشیم.

گشت های هدفمند پلیس امنیت خوبی در محیط های پیرامونی مدارس ایجاد کرده است

مدیرکل آموزش و پرورش استان هم با قدردانی از تلاش های ماموران انتظامی گفت: گشت های شبانه روزی هدفمند پلیس امنیت خوبی در محل و محیط های پیرامونی مدارس و مراکز آموزشی ایجاد کرده است.

سلمان محمدی اظهار کرد: اگر امروز معلمان و دانش آموزان با فراغ بال سرکلاس های درس حاضر می شوند، مرهون تلاش ها و زحمات شبانه روزی ماموران جان برکفی هستند که شبانه روز برای تامین امنیت جامعه تلاش می کنند.

وی ادامه داد: حضور پررنگ ماموران انتظامی و گشت های هدفمند آنها در اطراف و نزدیکی مدارس و محیط های آموزشی باعث شده امنیت خوبی ایجاد شود و همکاران ما و دانش آموزان و اولیای آنها با خیالی آسوده تردد کنند.

محمدی همچنین با اشاره به وجود برخی آسیب های اجتماعی در جامعه، گفت: آموزش و پرورش هم برای کاهش و رفع این آسیب ها همانند پلیس خود را مسئول می داند و برای در امان ماندن دانش آموزان از آنها هر اقدامی لازم باشد انجام می دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه حل معضلات اجتماعی استان را نیازمند مشارکت همه دستگاه های مسئول و نهادهای حاکمیتی دانست و گفت: اگر هر کدام از آنها به درستی وظایف خود را انجام دهند قطعا نتایج بسیار بهتری حاصل و از آسیب های اجتماعی کاسته خواهد شد.

وی همچنین با قدردانی از اجرای طرح های پلیس در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی، از آمادگی اداره کل آموزش و پرورش برای همراهی با برنامه های پلیس خبر داد و گفت: حاضریم همه ظرفیت و امکانات خود را در اختیار انتظامی قرار دهیم، چرا که اعتقاد داریم سود حاصل از این کار به جامعه پیرامونی خودمان که معلمان و دانش آموزان هستند، باز می گردد.

محمدی در پایان از علاقمندی بسیاری از دانش آموزان برای همراهی با پلیس و شرکت در طرح ها و برنامه های این مجموعه خبر داد و افزود: امیدوارم با مجموعه اقدامات انجام شده و در دست اقدام شاهد ارتقاء بیش از پیش امنیت اجتماعی در سطح جامعه باشیم.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *