فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

تهیه اوراق هویتی برای بی‌خانمان‌های مستقر در مددسراهای تهران

تهیه اوراق هویتی برای بی‌خانمان‌های مستقر در مددسراهای تهران

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران از تهیه شناسنامه و اوراق هویتی برای بی خانمان‌های مستقر در مددسراها خبرداد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از ایسنا، احمد احمدی صدر اظهار کرد: بخشی از مددجویان ۲۰ مددسرای شهر تهران به دلایل گوناگون فاقد مدارک هویتی هستند که با تلاش مددکاران و برپایی میزهای خدمت سازمان ثبت احوال در مددسراها، شناسنامه و اوراق هویتی برای ۱۵۰ نفر از مددجویان  فراهم شده است.

وی افزود: هم اکنون نیز در صورتی که مددجویی فاقد مدارک هویتی باشد، مددکاران مددسراها، تمامی همکاری های لازم را برای این خدمات با هدف هویت یابی به این افراد و کاهش آسیب‌های اجتماعی انجام خواهند داد.

احمدی صدر ادامه داد: براساس پایش صورت گرفته شده از مددجویان مستقر در ۲۰ مددسرای شهر تهران، بخشی از آنها یارانه حمایت دولت را دریافت نمی کنند که جا دارد برای هویت بخشی به این افراد آسیب دیده، خدمات فوق فراهم شود تا از حقوق شهروندی شان برخوردار شوند.

وی تاکید کرد: این برای نخستین بار است که میزخدمت در مددسراهای شهر تهران برپا شده و مشکلاتی شامل اشتغال، خدمات درمانی، خدمات بیمه‌ای و… با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی و بازگشت این افراد به آغوش خانواده و جامعه به اجرا در آمده است.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *