فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

ترویج قرآن نقش محوری در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد

ترویج قرآن نقش محوری در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

استاندار خراسان شمالی گفت: ترویج فرهنگ قرآنی نقش محوری در کاهش آسیب های اجتماعی دارد بنابراین مسوولان متولی باید نسبت به گسترش آموزه های این کتاب آسمانی در جامعه اهتمام جدی داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از ایرنا، محمدرضا حسین نژاد روز یکشنبه در آیین اختتامیه نغمات دینی مسابقات ملی قرآن در بجنورد اظهار کرد: قرآن کتاب جامع و کاملی است که برای همه امورات زندگی بشریت برنامه دارد.

وی افزود: بی تردید اگر در تمامی حوزه های مربوط به زندگی به خود براساس آموزه های قرآنی عمل کنیم جامعه از بسیاری آسیب های اجتماعی دور خواهد ماند.

حسین نژاد ادامه داد: دشمن نیز به اهمیت آموزه های دینی و قرآنی پی برده است و سعی می کند با اقدامات فرهنگی باورهای دینی جوانان تضعیف کند.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی تصریح کرد: در این بین دستگاه های متولی باید با اقدامات فرهنگی موثر باورهای قرآنی را در جامعه گسترش دهند تا شاهد برکات این کتاب آسمانی در زندگی ها باشیم.

وی با اشاره به ایستادگی نظام جمهوری اسلامی در برابر استکبار جهانی، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب همواره آگاهانه و با اقتدار در برابر تمامی قدرت‌های سلطه‌گر ایستاده است که این امر به دلیل نهادینه شدن مفاهیم قرآنی در وجود ایشان است.

چهل و ششمین دوره مسابقات ملی قرآن کریم از ۹ آذرماه امسال به میزبانی مرکز خراسان شمالی در محل هتل داریوش بجنورد با حضور مسوولان کشوری و استانی آغاز شد و تا هفدهم آذرماه ادامه دارد.

این مسابقات ملی در بخش های آوایی انفرادی شامل حفظ (کل و ۲۰ جزء) قرآن کریم، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، اذان و دعاخوانی و بخش گروهی شامل مدیحه سرایی و همخوانی قرآن کریم در حال برگزاری است و امروز در بخش نغمات دینی برترین های خود را معرفی کرد.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *