جستجو

بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی

مصون کردن جامعه از آسیب‌ها؛ با توجه ویژه به آموزش و پرورش

مصون کردن جامعه از آسیب‌ها؛ با توجه ویژه به آموزش و پرورش

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از ایسنا، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری چهارمحال و بختیاری مصون کردن جامعه از آسیب‌ها در توجه بیش از پیش به آموزش و پرورش را موثر دانست و گفت: آموزش و پرورش باید جزو نیازهای اولیه ما باشد.

محسن حسین‌میرزایی امروز، ۱۴ آبان‌ماه در شورای آموزش و پرورش استان با تشکر به خاطر استقبال بی‌نظیر مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان‌ماه، اظهار کرد: این حرکت امسال پرشورتر از  سال گذشته برگزار شد.

وی از تلاش‌ها و مجاهدت‌های بی‌وقفه آموزش و پرورش در راستای خدمت برتر به مردم نام برد و افزود: دانش‌آموزان نخبه مخصوصا افرادی که در مناطق محروم هستند باید در سطح استان شناسایی شوند، نباید اجازه دهیم خلائی که در این زمینه در وزارت آموزش و پرورش وجود دارد مانع شناسایی دانش‌آموزان که سرنوشت ساز آینده و انسان‌های تاثیرگذار در نظام اسلامی بوده، شود.

حسین میرزایی در خصوص محورهای سفر رئیس جمهور در دور دوم سفرهای استانی، تصریح کرد: این دوره از سفرهای استانی علاوه بر رویکرد عمرانی، فرهنگی و اجتماعی از اهمیت بسزایی برخوردار بوده که امید است اعتباراتی در این زمینه مصوب شود.

وی همچنین مصون کردن جامعه از آسیب‌ها در توجه بیش از پیش به آموزش و پرورش را موثر دانست و گفت: آموزش و پرورش باید جزو نیازهای اولیه باشد تا شاهد تاثیرگذاری شگفت آن در همه حوزه‌ها باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه نماز به عنوان صدر درس‌های آموزشی در مدارس است، بیان کرد: فرهنگیان نباید با سختگیری‌های بی‌مورد مانع علاقمندی دانش‌آموزان به بحث‌های اعتقادی و نماز شوند، بنابراین لازم است با نهادینه کردن نماز به عنوان سنگری مهم با سختی‌ها مقابله کرد.

وی با اشاره به اینکه بهترین جای ثابت هر مدرسه و محل اداری باید نمازخانه باشد، گفت: در مدارسی که مشکل امام جماعت وجود داشته باشد، فرهنگیان خود می‌توانند پیش‌نماز و الگو برای دانش‌آموزان باشند، همچنین طرح نماد (نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان) بسیار مهم است و تمام دستگاه‌های اجرایی باید در این زمینه کمک کنند.

وی تاکید کرد: نباید بزرگ‌نمایی در خصوص آسیب‌های اجتماعی صورت گیرد، البته چهارمحال بختیاری در مقایسه با سایر استان‌ها از وضعیت مطلوبی برخوردار است و این مساله باید مورد توجه بیش‌تر قرار گیرد.

حسین میرزایی ادامه داد: صیانت پس از آسیب نیر اهمیت ویژه‌ای دارد که باید از ظرفیت‌های ادارات مختلف در این زمینه بهره‌گیری شود.

هیچ مدرسه‌ای بدون پیش‌نماز نخواهد ماند

در ادامه افشین امیریان، مدیر کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: مدارک و مستندات لازم برای دور دوم سفر رییس جمهور آماده شده که با توجه به نیاز استان انتظار می‌رود اعتباری بیش از سه برابر دور اول سفر یعنی مبلغی حدود ۴۰ هزار میلیارد ریال تصویب شود که در این راستا نیازمند پیگیری‌های مستمر خواهد بود.

وی درخصوص اهمیت نماز، اضافه کرد: عناوین مختلفی از جمله پخش اذان با صدای دانش‌آموزان در مدارس، آموزش خانواده‌ها در موضوعات اعتقادی‌، هیات‌های اندیشه ورز، فراهم کردن زمینه حضور خودجوش دانش آموزان در نماز جمعه، تجهیز کتابخانه‌های مدارس به کتاب‌های نماز و دیگر عناوین در مدارس سراسر استان در حال انجام بوده که امید امید هر چه بهتر توجهات به این مسائل صورت گیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد :۱۶۵۳ نفر از ائمه جماعت و روحانیون نیز در مدارس نماز را برپا می‌دارند که با توجه به مصوبه این جلسه و نبود کمبود معلم در مدارس، پس از این هیچ مدرسه‌ای بدون پیش نماز نخواهد ماند.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *