فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

ارائه مشاوره رایگان به کودکان کار و خانواده‌هایشان در مراکز “پویاشهر”

ارائه مشاوره رایگان به کودکان کار و خانواده‌هایشان در مراکز "پویاشهر"

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

‌معاون حمایت‌های سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران از برپایی مشاوره رایگان در حوزه‌های گوناگون ویژه کودکان کار و خانواده آنها خبرداد و گفت: این خدمات در تمامی ۳۶ مرکز پویاشهر ارائه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری تسنیم، پیمان ضیایی با اشاره به ارائه مشاوره رایگان به کودکان کار اظهار کرد: باتوجه به اینکه کلینیک مشاوره در ساختمان اداره اجتماعی شهرداری منطقه 15 در محله خاوران فعالیت دارد، این خدمات به شکل ویژه‌تر به افراد آسیب‌دیده ارائه می‌شود؛ همچنین برای افراد نیازمند با تخفیف 40 تا 60 درصد زیر قیمت تعرفه ویزیت سازمان روانشناسی دریافت می‌شود.

وی افزود: در صورتی که کودکان کار و خیابان و خانواده‌های آنها نیازمند هرگونه خدمات مشاوره شامل اعتیاد، اختلال یادگیری، افسردگی، زناشویی، کسب و کار، بالینی و… باشند به شکل رایگان در این مرکز مشاوره می‌شوند.

ضیایی ادامه داد: تمامی 36 مرکز پویاشهر خدمات مشاوره را برای کودکان آسیب‌دیده و در معرض آسیب ارائه می‌دهند‌.

معاون حمایت‌های سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران تصریح کرد: در 6 ماه ابتدای سال جاری 462 نفر از کودکان کار و خیابان شهر تهران در مراکز پویاشهر از خدمات مداخله در خانواده برخوردار شده‌اند که موجب فراهم شدن زمینه کاریابی و کمک به کسب و کار و درآمد والدین کودکان کار و خیابان شد؛ همچنین ارجاع والدین معتاد به کمپ‌های ترک اعتیاد به صورت رایگان را به وجود آورده است.

اخیرا یک کلینیک سیار در جنوب شرق تهران نیز برای ارائه خدمات درمانی به کودکان کار، راه‌اندازی شده است. این کلینیک که به همت یک مجموعه خیریه سلامت‌محور و مرکز پویاشهر محله خاوران راه‌اندازی شده است، خدمات دندانپزشکی و چشم‌ پزشکی رایگان را به کودکان کار و خیابان ارائه می‌کند.

خدمات این کلینیک به خانواده‌های کودکان کار و خیابان نیز ارائه می‌شود؛ کودکانی که مشکلات دهان و دندان دارند یا نیازمند به معاینات چشم‌پزشکی هستند، از طریق مددکاران مراکز پویاشهر به اداره آسیب‌های اجتماعی معرفی و براساس اولویت‌بندی به مرکز پویاشهر خاوران معرفی می‌شوند.

مرکز پویاشهر نیز (پیشگیری، روانشناختی، توانمندسازی) به مراکزی اطلاق می‌شود که به کودکان و خانواده آنها خصوصاً کودکان کار خدمات اجتماعی ارائه می‌کند. این مراکز توسط سازمان‌های مردم‌نهاد تخصصی در زمینه کودکان با همکاری شهرداری تهران اداره می‌شود.

خدمات این مراکز در 4 بخش شامل خدمات مددکاری، خدمات سلامت و درمان، خدمات آموزشی و خدمات حمایتی ارائه می‌شود و ترویج حقوق کودک در شهر تهران و شهرداری، پیشگیری از مسائل و آسیب‌های اجتماعی در کودکان در معرض آسیب با اولویت کودکان کار، کمک به کاهش آسیب در کودکان در معرض آسیب با اولویت کودکان کار، کمک به توانمندسازی کودکان در معرض آسیب با اولویت کودکان کار از اهداف تعیین شده برای مراکز پویاشهر است.

در مراکز پویاشهر تاکنون 3 هزار و 250 کودک کار و خیابان در 7 ماه سال جاری مهارت‌های مختلف را به صورت حرفه‌آی آموزش دیده‌اند.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *