فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

مساله تربیت فرزندان دغدغه اصلی خانواده‌ها است

مساله تربیت فرزندان دغدغه اصلی خانواده‌ها است

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده بخش عمده‌ای از دغدغه زنان و مادران را مساله تربیت فرزندان برشمرد و گفت: ایجاد بستری برای دور شدن فرزندان از فضاهای مسموم خواست خانواده‌ها است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری مهر، انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، در جلسه شورای سیاستگذاری جشنواره آسمون، با بیان اینکه حوزه کودک و نوجوان در سال‌های گذشته به شدت مورد خدشه قرار گرفت، گفت: حذف معاونت تربیتی از مدارس و آموزش‌های مذهبی، موجب فاصله در سبک زندگی دینی نوجوان‌ها شده است.

وی افزود: از دوره نوجوانی و دوران بلوغ اگرچه برخی با صفات منفی مانند دوره خشم یاد می‌کنند اما روانشناسان معتقدند میل به ارتباط با خدا، ظلم ستیزی و عدالت طلبی از ویژگی‌های مهم این دوره است و هنر فضای مجازی باید تمرکز بر پرورش این استعدادها باشد.

خزعلی بخش عمده‌ای از دغدغه زنان و مادران را مساله تربیت فرزندان برشمرد و اظهار داشت: برای راحت کردن خاطر مادران نیازمند محتوای خوب برای نوجوانان هستیم و قطعاً یکی از خواسته‌های اصلی خانواده‌ها، ایجاد بستری برای دور شدن کودکان و نوجوانان از فضاهای مسموم است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت‌های کاربر محور بسیار مهم است که نوجوان با یک طرح مساله درست، خودش به دنبال تولید محتوا رفته و مساله را حل کند.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور در سازمان ملل، جنبش تعهد به خانواده را مطرح کردند و ما نیازمند محتوا هستیم تا این جنبش را ادامه دهیم، متذکر شد: در دیدار با گروه‌های مختلف در نیویورک نیز دغدغه خانواده بسیار پررنگ بود و از ایران می‌خواستند که در این زمینه اقدام جدی داشته باشد.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *