فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

کاهش آسیب‌های اجتماعی در دانشگاه‌های پیام نور

کاهش آسیب‌های اجتماعی در دانشگاه‌های پیام نور

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور کشور از کاهش میزان آسیب‌های اجتماعی دانشگاه‌های پیام نور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرنگار مهر، مهدی محمدی بعدازظهر شنبه در نشست خبری سومین جشنواره دستاوردها و توانمندی‌های دانشجویان دانشگاه‌های پیام نور کشور (رویش، حرکت و نشریات) اظهار داشت: در هر شهری یک دانشگاه پیام نور تأسیس شده است و این امکان را فراهم شده که دانشجویان در کنار خانواده خود اقدام به تحصیل کنند و همین مسئله آمار آسیب‌های اجتماعی را به شدت کاهش داده است.

وی با بیان اینکه اولویت اول دانشگاه، کارآفرینی، کسب و کار و مهارت آموزی است که در حین تحصیل مهارت‌های لازم شغل آینده را کسب کنند و نه اینکه پس از فارغ التحصیل مهارتی برای اشتغالزایی نداشته باشند، افزود: جنس دانشجویان پیام نور نزدیک به جامعه است و دانشجویان گلخانه‌ای نیستند که به منظور تحصیل در کشورهای خارجی در مدارس غیر انتفاعی تحصیل با پول محصل باشند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه‌های پیام نور کشور به جشنواره‌های سه گانه اشاره کرد و افزود: اصفهان امسال میزان سه جشنواره رویش، حرکت و نشریات است که خواستگاه این جشنواره‌ها به کانون‌های فرهنگی اجتماعی، انجمن‌های علمی و نشریات دانشجویی برمی گردد.

وی با بیان اینکه طی تعامل با مراکز فنی و حرفه‌ای مقرر شد که شغل‌های نوظهور را بتوان در سطح دانشگاه‌های پیام نور مهارت آموزی بیاموزند، ادامه داد: طی قرارداد با انجمن‌های علمی دوره‌های آموزشی از سوی دانشگاه‌های پیام نور به منظور رونق کسب و کار منعقد می‌شود.

وی با اعلام اینکه در حاشیه جشنواره کارآفرینان کارگاه‌های آموزشی برای دانشجویان فراهم می‌سازند، افزود: دانشجویان پیام نور بعضاً شاغل هستند و وارد تحصیل در دانشگاه‌های پیام نور می‌شوند و این دانشگاه همواره بستر تحصیل را برای شاغلین فراهم ساخته است.

محمدی با اشاره به اینکه در حوزه نشریات و قلم به دست شدن ۸۴۳ اثر به این جشنواره رسیده است که ۲۱ محور دارد و بیش از ۴۰ اثر پذیرفته شده است و در جشنواره رویش ۶۹ محور دارد و ۲ هزار و ۱۶۹ اثر به جشنواره ارائه شده که ۱۰۲ اثر پذیرفته شده است، افزود: در محورهای رویش حوزه ادبی و هنری و اجتماعی و دینی و مذهبی و فرهنگی و اندیشه و دستاوردهای فردی دیده شده است.

وی گفت: همچنین در جشنواره حرکت بر مبنای ۱۶ محور ۵۶۲ اثر ارسال شده است که ۳۶ اثر حائز رتبه شده است، گفت: شامل فعالیت‌های خلاقانه، مسابقه، کار آفرینی، انجمن برتر و اختراع و دانشگاه برتر است که در یک رقابت سالم انجام می‌پذیرد.

 

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *