فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

پذیرش شبانه روزی بی خانمان ها در پایتخت

پذیرش شبانه روزی بی خانمان ها در پایتخت

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد  به نقل از ایرنا، مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران از پذیرش شبانه روزی بی خانمان ها در گرمخانه ها خبر داد و گفت که در فصول سرد سال مددسراها ۲۴ ساعته آماده پذیرش و خدمت رسانی به این افراد هستند.

پایتخت نشینان چند روزی است که شاهد بارش برف و باران هستند که براساس پیش بینی‌های سازمان هواشناسی طی روزهای اخیر دمای هوای تهران به ۵ تا ۶ درجه زیر صفر رسیده و برودت هوا در روزهای آتی هم ادامه خواهد داشت.

با توجه به شرایط جوی خدمت رسانی به بی خانمان‌ها و کارتن خواب‌ها در اولویت سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی قرار گرفته و آنطور که احمد احمدی صدر مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران عنوان کرد: همزمان با آغاز بارش‌ها در تهران، بیش از ۲ هزار بی‌خانمان در ۲۰ گرمخانه تهران پذیرش شده و خدماتی چون لباس و غذای گرم دریافت کرده‌اند.

علاوه بر نیروهای برف روب خدمات شهری که در آماده باش هستند، گشت‌های حامی شهر هم برای شناسایی و انتقال بی‌خانمان‌ها به مددسراها در سه نوبت مشغول خدمت رسانی هستند.

احمدی صدر تاکید کرد: «در مددسراهای تهران ظرفیت پذیرش 2500 نفر ایجاد شده است و قطعا مانع و کمبودی برای پذیرش و خدمت رسانی به آسیب دیدگان اجتماعی اعم ازکارتن خواب ها، بی خانمان ها و درراه ماندگان وجود ندارد.»

فعالیت گرمخانه های سیار در میادین

علاوه بر مددسراها، شهرداری تهران برای خدمت رسانی مطلوب به بی‌خانمان‌ها، ۲۰ دستگاه اتوبوس تحت عنوان گرمخانه‌های سیار پیش بینی کرده است.

سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی در میدان‌های مهم و پرتردد از جمله تجریش، شوش، راه آهن، آزادی و ترمینال‌های مسافربری، مستقر هستند.

بی‌خانمان‌ها شب‌ها از ساعت ۲۰ تا هشت صبح روز بعد در گرمخانه‌های سیار پذیرش و غذای گرم و پتو دریافت می‌کنند و می‌توانند شب‌های سرد را در مکان گرم سپری کنند.

گشت زنی با خودرو و موتور

سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران علاوه بر این که بیش از ۴۰ دستگاه خودرو حامی شهر را برای گشت زنی در مناطق پیش بینی کرده، در معابر کم عرض نیز که امکان تردد خودرو وجود ندارد، موتورسیکلت اختصاص داده است.

به گفته احمدی صدر، هر یک از مناطق ۲۲ گانه علاوه بر خودروهای حامی شهر، یک دستگاه موتورسیکلت حامی شهر دارند که بی‌خانمان‌ها را شناسایی و آنها را به مددسراها یا گرمخانه های سیار منتقل می‌کنند.

بازدید از فرایند خدمت رسانی

بیشترین حجم پذیرش بی‌خانمان‌ها در روزهای اخیر مربوط به مناطق یک، سه، چهار، پنج، ۱۱ و ۱۲ بوده است.

احمدی صدر به این موضوع اشاره و عنوان کرد: «برای بررسی فرایند خدمت رسانی به بی‌خانمان‌ها، شب‌های گذشته به صورت سرزده بازدیدهای مستمر از گرمخانه‌ها داشتیم و این روند تا پایان سال ادامه خواهد داشت چرا که معتقدیم آسیب دیدگان اجتماعی شهروندان این شهر هستند و در خدمت رسانی به آنها نباید کوتاهی صورت گیرد.

مشارکت مردم با تماس تلفنی

به گفته وی، نیروهای حامی شهر با خودرو و موتورسیکلت در معابر مشغول گشت زنی هستند اما امکان دارد شهروندان در برخی از نقاط با بی‌خانمان‌ها مواجه شوند که می‌توانند از طریق تماس تلفنی نشانی آنها را اعلام کنند.

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با بیان این مطلب گفت که سامانه ۱۳۷ و شماره های ۵۵۵۲۲۳۲۲ و ۵۵۰۱۲۳۴۵ راه‌های ارتباطی مردم هستند که می‌توانند در خدمت رسانی به بی خانمان ها مشارکت کنند.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *