فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

آموزش‌های مهارتی در کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش موثر دارد

آموزش‌های مهارتی در کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش موثر دارد

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

مدیر کل آموزش های فنی و حرفه‌ای گلستان گفت: آموزش‌های مهارتی در کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش موثر دارد و در سال گذشته ۶۰ هزار نفر دوره در کلاس‌های آموزش‌های مهارتی شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از ایلنا، حمزه کرایلو اظهار کرد: سهم گلستان از بودجه آموزش‌های مهارتی در دولت‌های گذشته حدود ۱۵ میلیارد تومان بود، اما با فعالیت دولت سیزدهم در سه سال اخیر به ۱۰۴ میلیارد تومان افزایش یافته است که برای افتتاح مراکز جدید و توسعه تجهیزاتی هزینه شد.

وی ادامه داد: نرخ دسترسی افراد به فضا‌های آموزشی مهارتی نیز تا قبل از دولت سیزدهم ۶ و یک دهم متر مربع بود، اما در دولت سیزدهم به ۹ و هشت دهم متر مربع رسید.

وی گفت: پارسال در استان در مجموع ۶۰ هزار نفر دوره در کلاس‌های آموزش‌های مهارتی شرکت کردند که از این تعداد ۳۴ هزار نفر دوره متعلق به بخش دولتی و ۲۶ هزار نفر دوره در بخش خصوصی بود.

وی بیان کرد: این میزان آموزش نفر دوره معادل ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر ساعت آموزش است.

وی توسعه برنامه‌ها و آموزش‌های مهارتی را در کاهش آسیب‌های اجتماعی و روان شدن مسیر توسعه اشتغال موثر دانست و افزود: در مسابقات بین المللی مهارت که در گرگان در حال برگزاریست با مسیر توانمند سازی مهارتی کشور‌های دیگر آشنا می‌شویم.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *