فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

اقدامات ویژه شهرداری تهران در جمع آوری معتادان متجاهر از سطح شهر

اقدامات ویژه شهرداری تهران در جمع آوری معتادان متجاهر از سطح شهر

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با تشریح اقدامات این سازمان در جمع آوری معتادان متجاهر از سطح شهر و انتقال آنان به یاورشهرها، گفت: شهرداری تهران تمام امکانات لازم را جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی فراهم کرده و منتظر اقدام نهادهای مرتبط است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از ایرنا، احمد احمدی صدر روز سه‌شنبه همزمان با سومین روز از بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران در جریان بازدید از غرفه ایرنا با اشاره بر تأثیر مثبت ایجاد قرارگاه های اجتماعی در کاهش آسیب های اجتماعی جامعه اظهار کرد: وقتی که در زمستان ۱۴۰۰ قرارگاه اجتماعی شهر تهران تشکیل شد با کلونی هایی با بیش از ۸۵۰ معتاد متجاهر که اغلب به سلاح های گرم و سرد مسلح بودند رو به رو بودیم.

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران ادامه داد: یکی از مکان هایی که در آن با مشکل جدی معتادان متجاهر رو به رو بودیم، دره فرحزاد بود که بخشی از آن به محل تجمع معتادان تبدیل شده بود و حتی در آن غاری درست شده بود که به مدت ۸ سال در آن سکونت داشتند و جمع آوری آن ها مستلزم اقدامات ویژه و همت عظیمی بود که خوشبختانه ما توانستیم این کار را انجام دهیم.

وی افزود: با تلاش ها و برنامه ریزی های صورت گرفته و با انتقال درصد بالایی از این جمعیت آسیب دیده به مراکز یاورشهر، آرامش را به محلات بازگرداندیم.

احمدی صدر عنوان کرد: این جمع آوری و انتقال، تأثیرات مثبتی به همره داشته است و مکان هایی که اکثرا مبدا و منشا پخش مواد مخدر در شهر بودند مانند شوش و دره فرحزاد، با ایجاد ۹ یاور شهر در نقاط مختلف پایتخت، با کاهش چشمگیری از این موارد رو به رو شده اند.

وی یادآور شد: در سال ۱۴۰۰ مواد مخدر جرم اول شهر تهران بود اما امروز شاهدیم که با جمع آوری معتادان متجاهر و انتقال آنان به یاورشهرها، این معظل اجتماعی حتی جزو ۱۰ جرم اول هم نیست.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *