جستجو

بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی

حمایت کمیته امداد از 26 هزار یتیم و فرزند محسنین

حمایت کمیته امداد از 26 هزار یتیم و فرزند محسنین

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری فارس، مناسبت هفته فرهنگی تهران، آیین تجلیل از  حامیان فعال در عرصه تحکیم خانواده توانمند سازی و ارائه تسهیلات جهیزیه با حضور قائم مقام مدیرکل کمیته امداد استان تهران، اعضای شورای مدیران و جمعی از حامیان و خیران در سالن شورا کمیته امداد استان تهران برگزار شد.

محمدمهدی اسماعیلی، قائم مقام مدیرکل کمیته امداد استان تهران در این آیین ضمن تقدیر از همکاری حامیان با این نهاد در راستای توانمندی خانواده های تحت حمایت، گفت: حوزه اکرام ایتام و محسنین در واقع با کمک حامیان و خیرین می‌تواند آینده بهتری را برای جامعه هدف تحت حمایت رقم بزند.

وی افزود: حامیان کمک کننده و راه‌گشای  مسیر زندگی ایتام هستند.

اسماعیلی بیان کرد: با کمک های نوع دوستانه مادی و معنوی حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین بسیاری از ایتام و فرزندان محسنین رشد و پرورش یافته و در حوزه های مختلف با کسب مدارج علمی، اجتماعی، اقتصادی و … به جامعه خدمت می کنند.

قائم مقام مدیرکل کمیته امداد استان تهران، تصریح کرد: با همکاری حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین خدمات مختلف توانمندسازی از جمله آزادی سرپرست زندانی خانواده تحت حمایت، کمک به تحصیل دانش آموزان،تأمین مسکن،ایجاد اشتغال و … به جامعه هدف ارائه می شود.

وی افزود: هم اکنون بیش از ۹۰ هزار حامی در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین،  قریب به هزار مرکز نیکوکاری، ۱۰۰ مؤسسه خیریه و گروه جهادی و 10 خیران مسکن ساز و مدرسه ساز با این نهاد در استان تهران همکاری دارند.

اسماعیلی تصریح کرد: اجرای طرح حامی آرزوها به منظور برآورده شدن آرزوهای ایتام و فرزندان محسنین در این نهاد اجرایی می شود.

محمد دهرویه، معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان تهران نیز با بیان اینکه هم اکنون ۲۶ هزار یتیم و فرزند محسنین تحت حمایت این نهاد هستند، گفت: از این تعداد ۵ هزار نفر یتیم و ۲۱ هزار نفر فرزند محسنین هستند .

وی افزود: فرزندان محسنین غالبا از فرزندان خانواده های دارای سرپرست بیمار و از کارافتاده، طلاق، دارای سرپرست زندانی هستند.

دهرویه ادامه داد: کمیته امداد استان تهران علاوه بر جذب حامی برای ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت در این استان به عنوان استان معین نسبت به جذب حامی برای ایتام و فرزندان محسنین استان های سیستان و بلوچستان، ایلام، خراسان جنوبی، چهارمحال بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد اقدام می کند.

در ادامه حسین زمانیان، معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان تهران به برنامه های مختلف این نهاد به مناسبت هفته فرهنگی اشاره کرد و گفت: برگزاری جشنواره تهران دیجیتال من ، اردوی یکروزه توسط کانون های فرهنگی ادارات اجرایی با محوریت تهران گردی و آشنایی با صنعت گردشگری دوره های آموزشی بازی های رایانه ای ویژه کودکان با محتوای ارزشی، جشنواره راویان نوجوان تهران،همایش مهارت آموزی با محوریت مشاغل پربازده  از جمله برنامه های این نهاد به مناسبت هفته فرهنگی تهران است.

وی با بیان اینکه یکی از رسالت های این نهاد کمک به تحصیل دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت است، اظهار کرد: پرداخت کمک هزینه تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت از جمله خدمات این نهاد به این گروه از جامعه هدف تحت حمایت است.

زمانیان بیان کرد: ارائه خدمات مشاوره به صورت فردی و گروهی،برگزاری کارگاه های آموزشی مختلف از جمله مهارت های زندگی، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، بهداشت فردی و اردوهای زیارتی و آموزشی از جمله خدمات این به جامعه هدف در حوزه امور فرهنگی است.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان تهران با اشاره به اینکه در تابستان سال جاری کمیته امداد استان تهران در اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید آوینی میزبان مددجویان تحت حمایت از استان های دیگر بود، خاطرنشان کرد: استعداد یابی، برگزاری کارگاه های آموزشی و بازدید از مکان های فرهنگی و زیارتی استان تهران از برنامه های این نهاد در این اردوها بود.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *