pishgiri

بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی

pishgiri

حمايت و توانمند سازي زنان و دختران آسيب ديده اجتماعي از برنامه هاي مهم سازمان بهزيستي است

حمايت و توانمند سازي زنان و دختران آسيب ديده اجتماعي از برنامه هاي مهم سازمان بهزيستي است

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی میباشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری آریا، دراین راستا اداره کل بهزیستی مازندران نسبت به راه اندازی خانه تلاش ومرکز راه نوین در سطح استان اقدام نموده است و ازاهداف اصلی این مراکز حمایت و توانمندسازی زنان و دختران آسیب دیده اجتماعی در سطوح فرد، خانواده و جامعه در راستای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی می باشد.

دکتر بریمانی مدیرکل بهزیستی مازندران با اشاره به اینکه حمایت و توانمند سازی زنان و دختران آسیب دیده اجتماعی از برنامه های مهم سازمان بهزیستی است، گفت: در این راستا اداره کل بهزیستی مازندران نسبت به راه اندازی خانه تلاش و مرکز راه نوین در سطح استان اقدام نموده است و از اهداف اصلی این مراکز حمایت و توانمندسازی زنان و دختران آسیب دیده اجتماعی در سطوح فرد، خانواده و جامعه در راستای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی می باشد.

وی با بیان اینکه در استان مازندران یک مرکز شبانه ‎روزی نگهداری و توانمندسازی زنان آسیب دیده اجتماعی”خانه تلاش” فعالیت دارد، افزود: در این مرکز خدمت گیرندگان بصورت شبانه روزی اقامت داشته و خدماتی نظیر مددکاری، روان‌شناسی، حقوقی، مهارتی و اشتغال را با هدف ورود به خانواده و جامعه دریافت می‌کنند.

دکتر بریمانی هدف اصلی و نهایی این اقدامات و خدمات را بازپیوند این زنان و دختران با خانواده و جامعه دانست و تصریح کرد: ارائه برنامه‌های مهارتی، حرفه آموزی و شغلی که با هدف استقلال اقتصادی و مالی صورت می‌گیرد از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی ادامه داد: بهزیستی مازندران با هدف ارائه خدمات تخصصی اجتماع محور در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و ایجاد امکان دسترسی آسان به خدمات حمایتی و تخصصی برای زنان آسیب دیده اجتماعی در مناطق مختلف و بازتوانی این زنان که نیاز به خدمات نگهداری موقت ندارند 2 مرکز روزانه راه نوین در شهرستانهای آمل و تنکابن راه اندازی کرد که این مراکز نیز کلیه خدمات تخصصی که در خانه های تلاش ارائه می شود را ارائه داده و ارتباط حرفه‌ای مناسب این زنان و دختران را با خانواده های آنان برقرار می کنند.

مدیرکل بهزیستی مازندران در پایان افزود: کلیه خدمات در مراکز خانه تلاش و راه نوین که بصورت شبانه روزی و روزانه است، بصورت رایگان ارائه می شود.

 

مطالب مرتبط

Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *