فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

حمایت از کسب‌وکار بیش از ۸ هزار زن سرپرست خانوار در دولت سیزدهم

حمایت از کسب‌وکار بیش از ۸ هزار زن سرپرست خانوار در دولت سیزدهم

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده دو سیاست عمده دولت سیزدهم در حوزه بانوان را «پیگیری از طلاق» و «ایجاد کسب و کار پایدار برای زنان» عنوان کرد و افزود: اکنون بیش از هشت هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش هستند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از ایرنا، ‌انسیه خزعلی روز چهارشنبه در دومین کنگره زنان تاثیر گذار که در سالن اجلاس سران برگزار شد، میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و آغاز هفته بزرگداشت مقام زن را تبریک گفت و اظهار داشت: امیدواریم حرکتی که در شناسایی زنان تاثیر گذار آغاز شده است، در پشتیبانی و هم افزایی آنان و تعامل بیشتر آنان نمود داشته باشد.

معاون رییس جمهور با برشمردن اولویت های دولت سیزدهم در حوزه بانوان افزود: از دو سال پیش در بخش توانمندسازی و آسیب زدایی از حوزه بانوان فعال شدیم که این حرکت ها اکنون به ثمر رسیده است.

خزعلی از پیشگیری از طلاق و ایجاد کسب و کار پایدار به عنوان دو موضوعی که معاونت زنان در پیش گرفته است، یاد کرد و اظهار داشت: در موضوع کسب و کار پایدار توانستیم بیش از هشت هزار زن سرپرست خانوار را تحت پوشش قرار دهیم.

وی با بیان اینکه ۱۲ کار نو در این دولت برای زنان صورت گرفت که مهمترین آن، اختصاص اعتباری برای زنان و ارتقای ساختار بوده است، گفت: در سفرهای استانی برای زنان و خانواده اعتبارهای در نظر گرفته شده‌است.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده همچنین از بیمه زنان نابارور، بیمه اجتماعی و بیمه زنان باردار تا پایان شیردهی از دستاوردهای این دوره یاد کرد.

خزعلی دولت سیزدهم را دولت صادق الوعد توصیف کرد و افزود: این دولت توانست وعده‌ها را با هم افزایی و دانش و تجربه جامعه زنان به سرانجام برساند.

وی با اشاره به در نظر گرفتن یک درصد از اعتبار دستگاهها برای حوزه زنان و خانواده، ادامه‌ داد: در این دولت یک درصدی که با وجود ادغام از نظر اعتبار می تواند سه برابر هم باشد را اجرایی کردیم .

عضو کابینه دولت سیزدهم به انتخاب و معرفی تاثیر گذار اشاره کرد و افزود: امیدواریم با شناسایی آنها بتوانیم از توان و ظرفیت آنان استفاده کرده و فعالیت و اثر گذاری آنها را توسعه دهیم.

در دومین کنگره زنان تاثیرگذار که با حضور جمعی از بانوان و مادران شهدا در سالن اجلاس سران برگزار شد، از زینت ابراهیم، همسر شیخ زکزاکی تجلیل شد.

 

 

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *