جستجو

بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی

حمایت از تولید محصولات فرهنگی در حوزه جمعیت و خانواده/ رونمایی از جایزه ملی «ایران جوان»

حمایت از تولید محصولات فرهنگی در حوزه جمعیت و خانواده/ رونمایی از جایزه ملی «ایران جوان»

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از ایرنا، تفاهم‌نامه همکاری بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و انجمن سینمای جوانان ایران با موضوع حمایت این بنیاد از تولید محصولات فرهنگی و فیلم‌های برتر در حوزه جمعیت و خانواده امضا شد.

به گزارش روز یکشنبه از بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام (ره)؛ طی مراسمی در پردیس سینمایی چارسو با حضور حمیدرضا علیان‌زادگان مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد و مهدی آذر پندار رییس انجمن سینمای جوانان ایران، از جایزه ملی «ایران جوان» جشنواره فیلم کوتاه تهران رونمایی شد.

همچنین در این مراسم تفاهم‌نامه همکاری میان بنیاد ۱۵ خرداد و انجمن سینمای جوانان ایران با موضوع حمایت این بنیاد از فیلم‌های برتر در حوزه جمعیت و خانواده به امضای ۲ طرف رسید.

حمیدرضا علیان زادگان مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد درباره اهداف امضای تفاهم‌نامه با انجمن سینمای جوانان ایران گفت: ارتقای کمی و کیفی تولید محصولات فرهنگی در حوزه جمعیت و فرزندآوری، بسط و گسترش فرهنگ و هنر و ایجاد بستر مناسب جهت استفاده شهروندان در حوزه فیلم، ایجاد عدالت فرهنگی در مناطق کم‌برخوردار و توجه بیشتر به جهاد فرزندآوری در جامعه از جمله اهداف این تفاهم‌نامه است.

وی با تاکید بر پشتیبانی بنیاد ۱۵ خرداد از فیلم‌های برتر در حوزه جمعیت و خانواده افزود: حمایت از جشنواره فیلم کوتاه تهران، تولید مشترک فیلم کوتاه و ایجاد بخش جانبی اختصاصی و جایزه ویژه ملی با نام «ایران جوان» در چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از جمله مفاد این تفاهم‌نامه است.

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد با اشاره به فعالیت در حوزه‌های محوری جمعیت و سلامت اجتماعی اظهار داشت: بنیاد در دور دوم فعالیت‌هایش ضمن تداوم اقدامات قبلی‌اش در محرومیت‌زدایی، بیش از ۲۰ کارویژه را در هر یک از این دو حوزه محوری طراحی کرده است و طی پنج سال عملیاتی می‌کند.

علیان‌زادگان در تشریح اقدامات بنیاد ۱۵ خرداد در حوزه فرهنگی نیز بیان کرد: یکی از مهم‌ترین کارویژه‌ها در این حوزه، راه‌اندازی تلویزیون تعاملی «ایران جوان» است. همچنین از سال ۱۴۰۲ وارد تعامل جدی‌تر با کنشگران عرصه جمعیت شده‌ایم و تفاهم و توافق با انجمن‌های مختلف حوزه جوانی جمعیت در دستور کار است که تفاهم‌نامه امروز با انجمن سینمای جوانان ایران از جمله این اقدامات به‌شمار می‌رود.

مهدی آذرپندار مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران نیز در این مراسم گفت: موضوع جمعیت و فرزندآوری به عنوان یکی از دغدغه‌های کلان نظام از جمله اولویت‌های تولید فیلم کوتاه در دوره جدید مدیریتی انجمن سینمای جوان است و در هر کجای ایران به فیلم‌های کوتاه تولید شده در این حوزه بودجه جداگانه اختصاص می‌یابد.

وی ادامه داد: امسال با حمایت بنیاد ۱۵ خرداد بخش ویژه «ایران جوان» به چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران افزوده شده است که ۹ فیلم در این بخش به رقابت خواهند پرداخت

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران در پایان اظهار امیدواری کرد: سینماگران جوان با حمایت بنیاد ۱۵ خرداد با فراغ بال بیشتری بتوانند به تولید فیلم کوتاه در حوزه جمعیت و فرزندآوری بپردازند.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *