جستجو

بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی

آموزش مهارت زندگی منجر به کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود

آموزش مهارت زندگی منجر به کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری فارس، سردار سلمان امیری صبح امروز در مراسم تجلیل از مربیان و مدرسان فعال آموزش همگانی و نیز فعالان رسانه و فضای مجازی اظهار کرد: برقراری امنیت در جامعه نیاز به همراهی و همکاری همه نهادها و مردم دارد.

وی با بیان اینکه امنیت زمانی برقرار می‌شود که مردمی باشد گفت: امنیت یک موضوع بین بخشی است و بین همه سازمان‌ها و نهادها باید یک پیوست امنیتی باشد و مردم نیز باید به این موضوع توجه کنند.

فرمانده انتظامی همدان با اشاره به ضرورت داشتن پیوست انتظامی و انتظام‌بخشی در تمام امور عنوان کرد: پیچیدگی آسیب‌ها و جرایم اجتماعی به قدری است که طبق مطالعات دکترین اجتماعی معلول‌های اجتماعی علت‌های مختلف دارد.

وی با اشاره به اینکه مجموعه‌ای از علل و عوامل دست به دست هم می‌دهند که پدیده‌ای به نام جرم و آسیب را ایجاد کنند گفت: وظیفه نیروی انتظامی آموزش در کاهش آسیب‌ها و جرم‌هاست.

امیری با تاکید به اینکه آموزش همگاهی باعث تسهیل در امور پلیس می‌شود افزود: خوشبختانه امروز با پیشگیری اجتماعی و محیطی و آموزش همگانی اقدامات موثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از علت‌ها با آموزش صحیح اتفاق نمی‌افتد و می‌‌توان آن را رفع کرد گفت: اینکه چه چیزهایی را و در چه قالبی به دیگران بگوییم مهم است و اگر پایان صحبت‌ها آموزشی، باشد تاثیرگذار است.

فرمانده انتظامی استان همدان با تاکید به اینکه ما مسؤول این هستیم که امنیت جامعه را تامین کنیم گفت: با آموزش مهارت زندگی بسیاری از آسیب‌های اجتماعی کم خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه راه مبارزه با جرم مبارزه با معلول نیست و جرم معلول علت‌هایی است عنوان کرد: باید علت‌ها را رفع کرد و اگر تقاضای مواد مخدر پایین نیاوریم نمی‌توانیم جلوی جرم را در این حوزه بگیریم.

امیری مهارت‌آموزی را از موضوعات مورد توجه دانست افزود: گاهی آموزش، افراد را یک عمر بیمه می‌کند و بسیار مورد توجه است و در انتشار اخبار نباید امنیت روانی جامعه به خاطر بیافتد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان همدان نیز با بیان اینکه نیروی انتظامی نهاد اجتماعی است و پیشگیری اجتماعی مقدم بر تمام پیشگیری‌هاست اظهار کرد: نیروی انتطامی استان رتبه سوم را در حوزه فضای مجازی دارد.

سرهنگ نادری بیان کرد: در حال حاضر ۶۹ تا ۷۰ درصد پرونده‌های قضایی نیروی انتظامی توسط مشاور منجر به سازش می‌شود و مرکز مشاوره انتظامی استان سالهاست که فعالیت چشمگیری دارد.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *