فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

تهران به سمت سالمندی می‌رود/ لزوم ارائه گزارش اجرای مصوبه «تهران شهر دوستدار سالمند» به شورای شهر

تهران به سمت سالمندی می‌رود/ لزوم ارائه گزارش اجرای مصوبه «تهران شهر دوستدار سالمند» به شورای شهر

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران اعلام کرد که شهرداری گزارشی از وضعیت اجرای برنامه‌های تهران شهر دوستدار سالمند را ارائه کند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از ایسنا، سوده نجفی صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران با بیان اینکه شورای شهر مصوبه‌ای تحت عنوان شهر «دوستدار سالمند» داشته تا بر اساس آن چگونگی ارائه خدمات و تسهیلات به سالمندان ارائه شود، گفت: بر اساس یکی از تبصره‌های این مصوبه اجرای این مصوبه باید حداکثر دو سال پس از ابلاغ باشد و بعد از آن برای ادامه فرآیند اجرای این مصوبه شهرداری می‌بایست گزارش ارزیابی را به شورای شهر در قالب لایحه‌ای ارائه می‌کرد که تا کنون این لایحه به شورای شهر ارسال نشده است.

وی با بیان اینکه بر اساس آمارها در حال حاضر ۲۰ درصد جمعیت تهران را سالمندان تشکیل دادند و تهران به سمت شهر سالمندی پیش می‌رود، افزود: لذا لازم است در راستای تکریم سالمندان و ارائه خدمات بهتر به آنها هر چه سریعتر این لایحه به شورای شهر بیاید.

عضو شورای شهر تهران همچنین از شهرداری خواست که آمار دقیقی از میزان مناسب سازی معابر برای جانبازان و معلولان به شورای شهر ارائه کند و گفت: آمار دقیقی از مناسب سازی وجود ندارد و لازم است که شهرداری گزارشی به شورای شهر در این خصوص ارائه کند.

وی افزود: مرکز خریدی در سه راه افسریه در منطقه ۱۵ قرار است که راه اندازی شود و این در حالیست که این راه اندازی موجب ازدحام جمعیت و ترافیک خواهد شد و سه راه افسریه نیز همین حالا هم ترافیک سنگینی دارد و لازم است که قبل از راه اندازی این مجموعه با همکاری پلیس و معاونت حمل و نقل راه‌های مهار ترافیک این مجموعه بررسی شود.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *