فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

متهمان جرائم فضای مجازی در سنین پایین بیشتر شده است

متهمان جرائم فضای مجازی در سنین پایین بیشتر شده است

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: تعداد شکات و متهمان حوزه جرایم فضای مجازی در سنین پایین نسبت به سال گذشته کمی بیشتر شده است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری تسنیم، سرهنگ جهانگیر کریمی اظهار داشت: آموزش و پرورش بستر بسیار مناسبی برای اجرای برنامه‌های پلیس در زمینه پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی است و در همین راستا تفاهم‌نامه‌ای بین معاونت فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی و اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان منعقد شده تا کارشناسان و مشاوران پلیس در سطح مدارس حضور یافته و دانش آموزان را از خطراتی که آسیب های اجتماعی در فضای حقیقی و مجازی آنان را تهدید می کند آگاه سازند.

وی افزود: هم اکنون طرح مصون‌سازی دانش آموزان از آسیب‌های اجتماعی و فضای مجازی با مشارکت کارشناسان و مشاوران پلیس در سطح مدارس استان اصفهان در حال اجرا است و یکی از محورهای اصلی این طرح نیز فراهم آوردن زمینه آشنایی دانش آموزان و اولیای آنها و همچنین معلمان و مدیران مدارس با آسیب‌های اجتماعی و آسیب‌های فضای مجازی و ارائه راهکارهای مقابله با آنها است.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه کارشناسان پلیس در خصوص آسیب های جامعه اطلاعات جامع‌تری نسبت به افراد دیگر دارند، بیان کرد: حضور کارشناسان در سطح مدارس و بیان سوژه‌ها و داستان‌های واقعی از بین پرونده‌ها برای دانش‌آموزان و اولیای آنها می‌تواند کمک بسیار زیادی به پیشگیری از بزه و بزه‌دیدگی در جامعه کند.

وی به آسیب‌هایی که شبکه‌های اجتماعی موبایلی برای دانش‌آموزان به همراه دارد اشاره و تصریح کرد: امروز بسیاری از دانش‌آموزان به دلیل کنجکاوی وارد شبکه‌های اجتماعی موبایلی می‌شوند و چون آگاهی درستی از این شبکه‌ها ندارند دچار آسیب می‌ شوند.

سرهنگ کریمی با بیان اینکه تعداد شکات و متهمان حوزه جرایم فضای مجازی در سنین پایین نسبت به سال گذشته کمی بیشتر شده است، گفت: ورود ناآگاهانه دانش‌آموزان به شبکه‌های اجتماعی موبایلی یکی از نگرانی‌ها و دغدغه‌های خانواده‌ها است که امیدواریم با حضور کارشناسان پلیس در سطح مدارس این دغدغه‌ها رفع شود.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *