فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

آغاز ششمین مرحله‌ پویش ملی مشق احسان در مناطق کم‌برخوردار کشور

آغاز ششمین مرحله‌ پویش ملی مشق احسان در مناطق کم‌برخوردار کشور

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از ایرنا؛ مدیر قرارگاه عدالت آموزشی بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) روز سه‌شنبه در آیین ششمین مرحله‌ پویش مشق احسان در مناطق کم‌برخوردار کشور به شاخص‌های مختلف ارزیابی عدالت آموزشی اشاره کرد و گفت: سرانه محیط آموزشی، سرانه تعداد معلمان، بازماندگان از تحصیل به عنوان شاخص های عدالت آموزشی در نظر گرفته شده اند و تلاش می‌کنیم چرخه تبعیض گونه که در آموزش وجود دارد را در برخی از مولفه ها از بین ببریم.

حمید سلیمی با اشاره به بازدید از مدارس دولتی، نمونه دولتی و سمپاد در مناطق کم برخوردار، اظهار داشت: در این مدارس، موضوع هویت مخاطبان ، امید و انگیزه با روند نزولی مواجه است.

وی تاکید کرد: با ایجاد فرایندهایی باید رشد مخاطبان را در نظر بگیریم و کار ویژه ما تعریف فرآیندهایی برای رشد و توانمندسازی دانش آموزان و معلمان است.

مدیر قرارگاه عدالت آموزشی بنیاد احسان با اشاره به اقلام اهدایی در قالب پویش ملی مشق احسان، یادآور شد: همه اقلام تولید داخل هستند و حتی جامدادی ها، تولید زنان سرپرست خانوار و کارگاه‌هایی این که این افراد در آن شاغل هستند.

ضرورت شناسایی نخبه ها و پرورش استعداد آنها در مناطق محروم‌

همچنین علی عسگری معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) درباره ‌موضوع عدالت اظهارداشت: در جمهوری اسلامی، اساس بر عدالت است و تفکر اصلی حاکمیت نیز عدالت است.

وی، یکی از اصلی ترین زمینه های عدالت را عدالت آموزشی دانست و افزود: در این زمینه عقب ماندگی داریم؛ امکانات آموزشی برای همه نداریم و در سال‌های اخیر به دلیل برخی سیاست های اشتباه، قشر مرفه دسترسی بیشتری به امکانات دارند.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام، با بیان اینکه دولت و وزیر آموزش و پرورش پیگیر تحقق عدالت آموزشی هستند، گفت:در ستاد اجرایی فرمان امام (ره) نیز بخشی از عدالت آموزشی، از جمله ساخت مدرسه، ساخت خوابگاه ویژه دانش آموزان و ساخت مدارس شبانه روزی در منطقه محروم را به عهده گرفته ایم.

وی افزود : همچنین اهدای لوازم التحریر و لوازم ورزشی به مدارس کمتر برخوردار در جهت تحقق عدالت آموزشی انجام شده است.

عسگری در ادامه، شناسایی نخبه ها و پرورش استعدادهای نخبه ها در مناطق محروم‌ را مهم دانست و گفت: این‌ موضوع باید پیگیری جدی شود و دانش آموزان مناطق محروم مانند سایر مناطق برخوردار در دانشگاه ها شرکت کنند.

به گزارش ایرنا؛ پویش ملی اهدای نوشت افزار به دانش آموزان در مناطق کم برخوردار به همت بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برگزار می شود.

امسال تعداد ۳۰۰ هزار بسته لوازم التحریر با مشارکت بیش از سی هزار گروه مردمی، مساجد و همکاری وزارت آموزش‌ و پرورش بین دانش‌آموزان در مناطق کم‌برخودار سطح کشور توزیع خواهد شد.

همچنین این بسته‌ها شامل کیف، دفتر، مداد، خودکار، پاک کن، تراش، مداد رنگی، جامدادی، خط کش به ارزش ریالی هر بسته حدود ۴۰۰ هزار تومان است که تمام اقلام از تولیدکنندگان ایرانی خریداری شده است.

در این مرحله ۱۲۰ میلیارد تومان برای اجرای این مرحله از پویش مشق احسان هزینه شده و بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام تاکنون ۱.۵ میلیون بسته لوازم التحریر در سراسر کشور توزیع کرده است.

 

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *