فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

نیکوکاران استان تهران امسال ۳۵۱ نفر زندانی بدهکار را آزاد کرده‌اند

نیکوکاران استان تهران امسال ۳۵۱ نفر زندانی بدهکار را آزاد کرده‌اند

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

نیکوکاران استان تهران در هشت ماه امسال بدهی ۳۵۱ نفر زندانی بدهکار را پرداخت کرده و آنان را به کانون خانواده‌هایشان بازگردانده‌اند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری تسنیم، منوچهر رحمانی؛ مدیر ستاد مردمی دیه استان تهران اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، نیکوکاران این استان با پرداخت بدهی 351 نفر از زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد، موجبات آزادی آنان را فراهم کرده‌اند.

منوچهر رحمانی تصریح کرد: میانگین سرانه بدهی این تعداد از زندانیان 2 میلیارد تومان بوده که بخشی از آن توسط شکات بخشیده و بخشی هم از طریق خانواده‌ها و خود زندانی تأمین شده و بخشی نیز از محل کمک‌های نیکوکاران و تلاش مددکاران ستاد دیه فراهم شده است.

وی ادامه داد: با قبول اعسار زندانیان توسط مراجع قضایی، بیشترین مساعدت نسبت به این گروه اعمال و بدهی آنان تقسیط شده است.

رحمانی با تأکید بر کمک نهادهای مردمی در امر یاری رساندن به هم‌نوعان گفت: گره‌گشایی از مشکلات افراد نیازمند، سیره نبوی است و نیکوکاران در مناسبت‌های خاص مذهبی بیش از ایام دیگر به یاری زندانیان نیازمند می‌شتابند.

وی تصریح کرد: با زندانی شدن سرپرست خانواده، مشکلات معیشتی بیشتری بر خانوار تحمیل می‌شود که کمک به آزادی آن شخص، ضمن کاهش این مشکلات، از آسیب‌های اجتماعی پیشگیری می‌کند.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *