فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

پرونده زباله‌گردها در تهران بسته می‌شود

پرونده زباله‌گردها در تهران بسته می‌شود

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

همزمان با اجرای طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی قرار است زباله‌گردهای غیرمجاز جمع‌‌آوری و به ایستگاه مدیریت پسماند ارجاع داده شوند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری تسنیم، طرح “ساماندهی آسیب‌های اجتماعی” با مشارکت بخش‌های مختلف شهرداری تهران و سایر دستگاه‌های و نهاد و همچنین شهرداران مناطق تهران درحال انجام است و در قالب این طرح قرار است آسیب‌های اجتماعی از جمله معتادان متجاهر، کودکان کار و خیابانی، زباله‌گردها و… ساماندهی شوند.

بر همین اساس این طرح در مناطق مختلف تهران درحال برگزار است و سومین جلسه قرارگاه اجتماعی منطقه 3 با موضوع “ساماندهی آسیب های اجتماعی” با حضور سید محمد فیاض؛ مدیرکل نظارت، پیگیری و هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران و عبدالمجید رحمانی؛ دبیر مرکز رصد، پایش و مدیریت آسیب‌های اجتماعی تهران، حمید جوانی؛ شهردار منطقه 3، معاونین ، شهرداران نواحی و جمعی از مدیران منطقه 3 برگزار شد.

فیاض در این جلسه گفت: به منظور ساماندهی آسیب‌های اجتماعی در پایتخت، گشت‌های شهربان، مدیریت پسماند و خدمات اجتماعی با هم‌افزایی و هماهنگی با دستگاه‌های متولی و انتظامی از ابتدای طرح فعال هستند.

مدیرکل نظارت، پیگیری و هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران درباره چهار گام مراحل جمع‌آوری زباله‌گردها و خودروهای غیرمجاز حمل پسماند خشک مطالبی را مطرح کرد و افزود: با توجه به اهمیت موضوعات زیست محیطی، فرهنگی و اجتماعی شهر تهران، دستیابی به استانداردهای لازم شهرنشینی در این طرح مورد توجه قرار دارد.

در ادامه عبدالمجید رحمانی؛ دبیر مرکز رصد، پایش و مدیریت آسیب‌های اجتماعی شهر تهران گفت: با توجه به اهمیت رسیدگی و کاهش مباحث مرتبط با آسیب‌های اجتماعی، نیازمند هماهنگی و همکاری بین بخشی سازمان‌ها و نهادهای ذیربط هستیم.

رحمانی افزود: به منظور ساماندهی بصری شهر تهران در بحث متکدیان، معتادین متجاهر، جمع‌آوری پسماند خشک غیرمجاز و دستفروشان ، در یک اقدام اصولی،  باید چهره پایتخت اصلاح شود.

حمید جوانی؛ شهردار منطقه 3 در این جلسه گفت: بی شک، طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی زمانی در شهر تهران به نتیجه مطلوب و دلخواه خواهد رسید که حمایت و همراهی تمامی ارگان‌ها و دستگاه‌های متوالی را به دنبال داشته باشد.

شهردار منطقه 3 ادامه داد: در منطقه 3 در طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی با هماهنگی و همکاری سازمان بهزیستی و نیروی انتظامی، اقدامات قابل توجهی صورت پذیرفته است.

پاکسازی پاتوق معتادین متجاهر در طرح “ساماندهی آسیب‌های اجتماعی”

شهردار منطقه 3 با اشاره به پاکسازی دپوهای ضایعات و کلونی معتادین محلات منطقه 3 طی چند مرحله در راستای اجرای  طرح سراسری ساماندهی آسیب‌های اجتماعی شهر تهران گفت:طبق گزارش‌های مردمی و اطلاعات موجود، شهرداری این منطقه با همکاری نیروی انتظامی و گشت خدمات اجتماعی، پاتوق‌های معتادین متجاهر که به جمع آوری زباله و دپو در ساختمان‌های نیمه کاره و متروکه می‌پرداختند، با حضور عوامل اجرایی پاکسازی شد.

وی در ادامه از مشارکت شهروندان محلی در اجرای این طرح خبر داد و گفت: در اجرای طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی مشارکت مردم و همکاری نهادهای متولی امر همچون نیروی انتظامی، سازمان بهزیستی و … نقش بسزایی دارد که الحمدالله در منطقه 3 این امر با برگزاری جلسات مختلف در منطقه و همکاری دوسویه بین سازمانی محقق شده است.

جوانی افزود:طرح ضربتی جمع‌آوری کلونی‌های آسیب‌زا اجتماعی در راستای صیانت و ارتقا امنیت محلات و حمایت از حقوق شهروندی در محلات این منطقه 3 اجرا شد.

شهردار منطقه 3 با اشاره به تأکید شهردار تهران مبنی بر اجرای صحیح و فوری طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی در بازه مشخص شده ادامه داد: در این طرح ضمن شناسایی آسیب‌دیدگان اجتماعی، جذب، جمع‌آوری و ساماندهی این افراد و معرفی به مراجع ذیصلاح در راستای ارتقای امنیت محلات انجام می‌شود.

به گفته وی، شناسایی و پاکسازی پاتوق‌های آسیب‌زا ، مراقبت دائمی از نقاط آسیب، بهسازی فضاهای بی دفاع شهری، شناسایی زباله‌گردها و مراکز غیر مجاز خرید و فروش ضایعات از جمله اقدامات در این طرح است.

جوانی تاکید کرد: در این طرح، جذب افراد جامعه هدف توسط گشت حامی شهر، غربالگری اولیه افراد جمع‌آوری شده در پایگاه خدمات اجتماعی منطقه، جمع آوری زباله گردهای غیرمجاز و توقیف بار زباله‌گردها و ارجاع بار به ایستگاه مدیریت پسماند صورت گرفت.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *