فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

علت کمبود انسولین قلمی خارجی/ تولید مشابه در داخل کشور

علت کمبود انسولین قلمی خارجی/ تولید مشابه در داخل کشور

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

رئیس سازمان غذا و دارو با بیان این که مشابه تمامی انسولین‌های قلمی وارداتی در داخل تولید می‌شود، علت کمبود برخی انواع انسولین‌های قلمی را توضیح داد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری تسنیم، سید حیدر محمدی با اشاره به اینکه کمبود برخی از انواع انسولین‌های قلمی به دلیل کاهش تولید شرکت خارجی است، اظهار کرد: نیمی از انسولین قلمی مورد نیاز بیماران دیابتی از محل تولید داخل و نیمی دیگر از طریق واردات تأمین می‌شود. شرکت “نوومیکس” تولید خود را کاهش داده است و به تبع آن تنها یک‌چهارم سهمیه درخواستی ایران را تحویل داده است اما با کمک تولیدکننده داخلی که این دارو را تحت لیسانس تولید می‌کند بخشی از کمبود را جبران کردیم.

وی افزود: با توجه به محدودیت منابع مالی امکان اینکه تمام بازار را بتوانیم از منابع خارجی تامین کنیم میسر نیست، اما نظر به اینکه برخی از بیماران برای مصرف نمونه خارجی پافشاری دارند، باید از قبل سهمیه آن‌ها مشخص شود.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: مشابه تمامی انسولین‌های قلمی وارداتی در داخل تولید می‌شود وجود دارد و مشکلی برای تأمین داروی بیماران وجود ندارد اما برخی بیماران برایشان سخت است که به سمت تغییر دارو بروند و در این زمینه مقاومت وجود دارد.

محمدی تصریح کرد: طبق آمارها سال 1402 بیش از 99 درصد داروهای مورد نیاز کشور تولید داخلی و فقط یک درصد وارداتی بود.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *