فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

آسیب‌های امروز جامعه به دلیل بی‌توجهی به عدالت اجتماعی در دوران گذشته است

آسیب‌های امروز جامعه به دلیل بی‌توجهی به عدالت اجتماعی در دوران گذشته است

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان امور اجتماعی گفت: عدالت اجتماعی در مقطعی مورد توجه قرار نگرفت و تبعات اجتماعی که امروز در جامعه با آن دست به گریبان هستیم محصول همین بی‌توجهی در گذشته است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از ایرنا، “محمد عباسی” روز سه‌شنبه در نشست شورای اجتماعی استان یزد افزود: مقام معظم رهبری ۱۰ سال پیش آسیب های اجتماعی را بزرگ ترین عامل مشکلات کشور بیان کردند و دلسوزان نظام نیز نگران هستند که ما به عنوان پاسدار خون شهدا باید ارزشهای اسلامی و انقلابی را حفظ کنیم.

وی ادامه داد: همه مسئولان در نظام مقدس جمهوری قطعا دغدغه آسیب های اجتماعی را دارند و خوشبختانه استان یزد از همه جهات یکی از استان های ارزشی کشور است اما برخی از عوامل بیرونی ممکن است آسیب زا باشد و باید پیشگیری صورت گیرد.

معاون وزیر و رئیس سازمان امور اجتماعی کشور گفت:درست است که آمارهای آسیب اجتماعی استان یزد وضعیت مطلوبی دارد اما به معنای مناسب بودن نیست و خوشبختانه ظرفیت اجرایی بسیار قوی و جهادی در این استان با کمک استاندار یزد تشکیل شده و می تواند در این زمینه اثر گذار باشد.

عباسی ادامه داد: همه ما باید آسیب دیدگان اجتماعی را خانواده خودمان بدانیم و همین اندازه دغدغه داشته و برای حل معضلات این حوزه شبانه روزی و جهادی تلاش کنیم چون تحولات اجتماعی در همه دنیا تاثیر گذاشته است و دائما در حال تغییر است و کشور ما نیز مستثنی نیست.

وی افزود: دشمن نیز در این محل ورود کرده و همین دشمن در جنگ تحمیلی با مشارکت ۳۴ کشور که از صدام حمایت می کردند نتوانست به ما ضربه بزند و بعد از آن تحریم های زیادی را بر علیه کشور ما اجرایی نمود و در جنگ اقتصادی ورود کرد اما علی رغم همه مشکلات هنوز نتوانسته مردم ما را به زانو در آورد.

معاون وزیر و رئیس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: دشمنان در ادامه فتنه گری هایی که داشته و دارند در جنگ ترکیبی اخیر خود، فرهنگ و سبک زندگی ما را هدف قرار داده اند و با الگوی اندولوسی ورود کرده اند و لذا همه باید هوشیار باشیم و دشمن از طریق مثلث اینترنت، ماهواره و فضای مجازی به خانواده ها ضربه می زند و مدارس مهم ترین راه و مسیر اقدامات فرهنگی و اجتماعی است.

مهران فاطمی استاندار یزد نیز در این جلسه گفت: در جلسات شورای اجتماعی استان یزد، گروههای مردمی و دغدغه مند نیز دعوت می شوند تا نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کرده و هر گونه برنامه ریزی با مشارکت خود مردم انجام شود و خوشبختانه در این استان هنوز اصالت ها حفظ شده و علی رغم همه آسیب ها و زخم هایی که وارد شده همچنان فرهنگ دارالعباده استوار است .

در این جلسه تعدادی از مدیران دستگاههای اجرایی و نمایندگان گروههای مردمی نیز گزارشی از اقدامات انجام شده مطرح کرده و درخواست ها و پیشنهادات خود را بیان کردند .

حکم معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری یزد که توسط وزیر کشور امضاء شده نیز توسط محمد عباسی معاون وزیر و رییس سازمان امور اجتماعی کشور به محمد حسین پارساییان داده شد.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *