فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

مطالبات جامعه مدنی باید تحمل شود

مطالبات جامعه مدنی باید تحمل شود

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد، مسئول روابط عمومی انجمن ترویج مسئولیت اجتماعی گفت: مطالبات جامعه مدنی به عنوان نمایندگان مردم باید تحمل و پیگیری شود.

احمد قوی دل در جمع نمایندگان سازمان مردم نهاد اذعان داشت: به تازگی با مصوبه جدیدی دیوان عدالت اداری، شکایت و پیگیری حقوقی سازمان ها و انجمن های مردم نهاد برای اولین بار به رسمیت شناخته شد و بر این اساس و به انجمن ها اجازه داد تا  راسا از دستگاه های مختلف شکاست کنند.

وی افزود: قبلا اینگونه بود که شخص بزه دیده، اسیب دیده باید شخصا برای شکایت اقدام می کرد، اما اکنون همه انجمن ها می توانند به دیوان عدالت اداری مراجعه کنند و شکایت خود را ثبت کنند.

قوی دل اظهارکرد: خود دیوان عدالت اداری هم مصوبه گذاشته و گفته که هیچ کس به دیوان عدالت اداری برای شکایت نمی تواند مراجعه کند مگر آنکه از ارگان مربوطه شکایت کرده باشد.

وی ادامه داد: اکنون دیگر مانند گذشته نیست که بتوان به طور مستقیم رفت و در دیوان شکایت کرد، بلکه افراد و شاکیان باید ابتدا نشان دهند که به خود دستگاه مراجعه کرده و شکایت کرده اند و  نتیجه نگرفته اند و در پایان در صورت عدم حصول نتیجه به دیوان مراجعه کنند.

قوی دل تاکید کرد: گام آخر این است که مسئولان درک کنند که مسئولان و سازمان های مردم نهاد مطالبه گر هستند و در مورد هر آنچه که در حوزه خودشان وجود دارد می توانند شکایت کنند.

روابط عمومی انجمن ترویج مسئولیت اجتماعی گفت: باید مفهوم مطالبه گر بودن انجمن ها را با نمونه های معینی به مسئولان و مردم معرفی کنیم. قانون دارند و طبق قانون عمل می کنند اما در کشور اجرا نمی شود.

وی خاطرنشان ساخت: محور دیگر هم رسانه هاهستند، رسانه ها یکی از بزرگترین یاوران سازمان های مردم نهاد به شمار می آیند، و در همایش عزم ملی نیز باید بخشی  با محوریت رسانه ها برگزار شود و بیانیه ای نیز برای جمع بندی و تصویب محورهای این همایش در نظر گرفته شود.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *