فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

توزیع اعتبارات مبارزه با موادمخدر در استان‌ها عادلانه باشد

توزیع اعتبارات مبارزه با موادمخدر در استان‌ها عادلانه باشد

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با تاکید بر اینکه باید بازار برای جذب و اشتغال افرادی که درگیر اعتیاد بودند بوجود آید،گفت: توزیع اعتبارات در بخش مبارزه با موادمخدر نباید براساس جمعیت باشد بلکه براساس میزان شیوع و درگیری باید برنامه‌ریزی شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل ازخبرگزاری تسنیم، آیت الله  سید کاظم نورمفیدی ظهر امروز در نشست با دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور اظهار داشت: توزیع اعتبارات در بخش مبارزه با مواد مخدر نباید بر اساس جمعیت باشد بلکه بر اساس میزان شیوع و درگیری باید برنامه‌ریزی شود .

وی موادمخدر را یک بلا برای کل بشر عنوان کرد و گفت: ایران در دنیا سپر این بلاست و 4000 شهید و 12 هزار جانباز در این راه تعداد بالایی است که در دنیا نظیر ندارد.

آیت الله نورمفیدی تاکید کرد: ریشه بسیاری از مشکلات مانند طلاق، سرقت، قتل و آسیب‌های اجتماعی مواد مخدر است در این حوزه تلاش زیادی شده اما آمارها همچنان رو به افزایش است و نیاز است دست به دست هم دهیم تا کشور را نجات دهیم.

وی با بیان اینکه توزیع اعتبار این بخش برای گلستان نباید براساس جمعیت باشد بلکه بر اساس میزان شیوع و درگیری باید برنامه‌ریزی شود افزود: تنها درمان و توانمندسازی کافی نیست باید بازار برای جذب و اشتغال افرادی که درگیر اعتیاد بودند نیز بوجود آید.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز در این نشست گفت: در حوزه دانش‌آموزی و دانشجویی نرخ اعتیاد نسبت به میانگین کشوری در گلستان بسیار پایین‌تر است هرچند در شیوع کارگری و جمعیت کلی گلستان از میانگین کشوری بالاتر است .

اسکندر مومنی افزود: در حوزه پیشگیری گلستان در اجرای دو طرح پیشگیری در مدارس، روستاها و محلات به عنوان پایلوت کشوری عمل می‌کندو آموزش و آگاه سازی خانواده‌ها و اجرای طرح‌های پیشگیرانه در آموزش و پرورش نیز جزو اولویت‌هاست.

استاندار گلستان هم گفت: در گلستان در حوزه مقابله پیشگیری و درمان اقدامات خوبی انجام شده و براساس ارزیابی‌ها گلستان جزو استان‌های برتر کشوری است.

علی محمد زنگانه تاکید کرد: در حوزه معتادان متجاهر ظرفیت گلستان در غرب استان به 450 نفر ارتقاء می‌یابد و در گنبدکاووس هم برای 400 نفر ظرفیت‌سازی می‌شود و به زودی مرکز درمان ماده 16 بانوان هم بهره‌برداری می‌شود.

وی ادامه داد: در بخش قاچاقچیان موادمخدر در علی‌آبادکتول سوله 800 متری ایجاد خواهد شد که ویژه زندانیان این بخش خواهد بود.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *