فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

تلاش موسسه‌های مردمی، فقرزدایی و کاهش آسیب‌های اجتماعی باشد

تلاش موسسه‌های مردمی، فقرزدایی و کاهش آسیب‌های اجتماعی باشد

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

معاون توسعه مشارکت‌های کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور با اشاره به اینکه پیشبرد امور نظام در واقع با همراهی و مشارکت مردم در کنار دولت میسر است، گفت: تلاش موسسه‌های خیریه مردمی باید در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی و فقرزدایی باشد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از ایرنا، حبیب‌الله آسوده روز چهارشنبه در آیین تجلیل از موسسه‌های خیریه و تشکل‌های مردمی استان هرمزگان که با شعار «یاوران مهربان» برگزار شد، افزود: وجود موسسه‌های خیریه و تشکل‌های مردمی یکی از بسترهای کاهش فقر و محرومیت در جامعه است که به مردم احسان کنند و تا حدودی بار از دوش دستگاه‌های حاکمیتی برداشته شود.

وی همچنین از گروه‌های خیریه مردمی و جریان‌ساز فرهنگی خواست به موضوع ازدواج آسان و ساده، مسکن، اشتغال و کسب و کار جوانان، جلوگیری از ترک تحصیل دانش‌آموزان و همچنمین توانمندسازی مددجویان و نیازمندان ورود کرده و در این راستا فرهنگ‌سازی صورت گیرد.

این مسوول، گروه‌های مردمی را بهترین گروه‌های گفتمان‌ساز و جریان‌ساز در شریان‌های اجتماعی عنوان کرد و گفت: این گروه‌های جهادی، دستگاه‌های حمایتی، تشکل‌های مردمی و موسسه‌های خیریه، ائمه‌جمعه و جماعات و مسئولان دولتی و بخش خصوصی باید در بین مردم محلات و روستاها حضور یافته و جریان‌ساز خیر و احسان باشد.

وی گفت: اگر بخواهیم فقر بین نسلی را قطع کنیم و شاخص فقر را کاهش دهیم، ناچار باید فقر اقتصادی خانواده‌ها را از بین ببریم.

آسوده یادآورشد: در این راستا دولت به تنهایی نمی‌تواند آسیب‌های اجتماعی را برطرف کند؛ چرا که برخاسته از خود مردم است؛ البته در ساختارهای غلط اجتماعی و اقتصادی که بعضا در طی فرایند حکمرانی شکل می‌گیرد.

وی گفت: دستگاه‌های حمایتی نیز به‌جای کمک‌های معیشتی و موردی به نیازمندان باید به سمت ارتقای سطح رفاه مردم باشند.

مدیرکل کمتیه امداد امام خمینی(ره) هرمزگان نیز در این آیین که نخستین همایش تجلیل از خیران و موسسات استان هرمزگان است، گفت: امسال خدمات بسیار زیادی از سوی خیران و موسسه‌های خیریه به جامعه هدف تزریق شد که می‌توان به اهدای بیش از ۲ هزار دستگاه کولرگازی، بیش از ۲۰۰ دستگاه یخچال و ۲۰۰ تخته فرش عنوان کرد.

حمید باسره افزود: امیدواریم با هم‌افزایی و مشارکت بیشتر و کمک به احسان و نیکوکاری در استان بتوانیم در جهت خودکفایی و توانمندسازی مردم نیازمند گام برداریم و موجب رضایت پروردگار قرار گیریم.

گفتنی است؛ در حال حاضر ۲۱۹ هزار نفر از جمعیت استان هرمزگان تحت پوشش کمیته امداد هستند.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *