فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

وجود ۵۰ درصد از معتادان متجاهر کشور در استان تهران

وجود ۵۰ درصد از معتادان متجاهر کشور در استان تهران

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

معاون سیاسی اجتماعی استاندار تهران از وجود ۵۰ درصد از معتادان متجاهر کشور در استان تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرنگار مهر، سید عباس جوهری عصر یکشنبه در جلسه «مجمع خیرین یاریگران زندگی» استان تهران با اشاره به اهمیت توجه به آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد: بعد از استقرار دولت سیزدهم، موضوع آسیب‌های اجتماعی هم در اولویت امور مدیران در سطح استان تهران قرار گرفت و هم هدف گذاری‌های مناسبی در این راستا صورت پذیرفت، که از آن جمله می‌توان پایه گذاری قرارگاه اجتماعی در استان تهران را نام برد.

وی افزود: در ابتدای شروع فعالیت این قرارگاه علی‌رغم وجود ۲۵ هزار معتاد متجاهر در تهران، تنها امکان پذیرش ۱۲ هزار و ۸۰۰ نفر ظرفیت موجود بود که طی دو سال اخیر حدود ۱۸ هزار ظرفیت جدید در استان تهران ایجاد شد.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران جمع آوری معتادان متجاهر را گام اول هدف گذاری‌های صورت گرفته در استان تهران عنوان کرد و گفت: در گام دوم هدف مرتفع ساختن مشکلات قانونی افرادی بود که قانون مجوز پذیرش آنها را صادر نمی‌کرد که این مشکل برطرف شد و برای افراد منع پذیرشی هم امکانات و فضای مناسب ایجاد شد.

جوهری از برگزاری بیش از ۶۰ جلسه برای ساماندهی وضعیت معتادان متجاهر در شهر تهران در شهرداری تهران خبر داد و با بیان اینکه همه این اقدامات مقدمه کار بود، عنوان کرد: از همه ظرفیت‌های استان استفاده کردیم و همه مسئولین را فراخوانده و از آنها خواستیم با تمام توان در این زمینه فعالیت کنند و از این مرحله به بعد مشکلات با همت و کمک شما خیرین مرتفع خواهد شد.

وی با بیان اینکه با ظرفیت «خیرین مجمع یاریگران زندگی» می‌توانیم حداقل حضور معتادان متجاهر را در تهران داشته باشیم، از وجود ۵۰ درصد از معتادان متجاهر کشور در استان تهران خبر داد و با تاکید بر این موضوع که هدف اصلی در جهت باز اجتماعی شدن معتادان متجاهر است، افزود: در زمینه اشتغال و باز اجتماعی کردن معتادان اقدامات خوبی صورت گرفته و در مرکز شهید «زیادیان» تجربه خوبی در این راستا داشته ایم.

گفتنی است در پایان این جلسه که با حضور رمضانعلی سنگدوینی نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی و علیرضا کاظمی قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر همراه بود، انتخابات هیأت مدیره مجمع خیرین یاریگران زندگی برگزار و اعضای آن مشخص شدند.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *