فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

حوزه پیشگیری از اعتیاد نیازمند آسیب‌شناسی درست است

حوزه پیشگیری از اعتیاد نیازمند آسیب‌شناسی درست است

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از ایسنا، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: حوزه پیشگیری از اعتیاد نیازمند آموزش و آسیب شناسی درست در جامعه است.

حمید قویدل چهارم مهر در چهارمین نشست فرهنگی پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل با اشاره به اقدامات جمعیت هلال احمر در حوزه اعتیاد افزود: سفیران سفید و سرخ پوش این جمعیت با کمک کانون های طلاب، دانشجویان، جوانان و داوطلبان و… این جمعیت  برنامه های پیشگیرانه متعددی در سطح شهر و روستاهای استان تاکنون انجام داده اند به طوری که انتظار می رود تمامی دستگاه های استان در حوزه های پیشگیری از اعتیاد پای کار بیایند  تا با برنامه ریزی درست و انجام کارهای علمی و کارشناسی شاهد کاهش آسیب های اجتماعی در استان باشیم.

به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل اگر در حوزه پیشگیری از اعتیاد آموزش و  آسیب‌شناسی به شکل درستی انجام نشود، بی شک بخش‌های مختلف جامعه دچار مشکل خواهد شد.

در ادامه مدیرکل بهزیستی استان اردبیل نیز با تاکید بر اقدامات پیشگیرانه اعتیاد در استان گفت: باید مبارزه با اعتیاد به سمت مردمی شدن پیش برود و دولت نیز به دنبال همین رویکرد است.

حامد رضایی اضافه کرد: اگر نگاه تخصصی و علمی بر مسائل پیشگیرانه حاکم باشد، سازمان‌های مرتبط دیگر نیز درگیر مشکلات ناشی از مواد مخدر نخواهند شد.

در ادامه اکبر منتظر، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل با بیان اینکه اقدامات پیشگیرانه در بحث اعتیاد می تواند به کاهش آمارهای اعتیاد در استان کمک کند، افزود: مساله اعتیاد، پایین آمدن سن اعتیاد و گرایشاتی که جوانان به انواع آن دارند و در کنار آن نداشتن اطلاعات کافی و درست خانواده‌ها موجب بروز مشکلات زیادی در این حوزه شده است.

وی با بیان اینکه لازم است در زمینه پیشگیری از اعتیاد برنامه‌های آموزشی درستی طراحی شود، گفت: خانواده‌ها باید راجع به شکل هر کدام از مواد مخدر، نحوه مصرف و نگهداری، اطلاعات کلی داشته باشند. تا زمانی که چنین اطلاعاتی وجود نداشته باشد امکان هشدار دادن و نظارت دقیق تر بر رفتار و کارهای فرزندان بسیار دشوار خواهد بود.

گفتنی است؛ در پایان این جلسه به پاس اقدامات پیشگیرانه  جمعیت هلال احمر استان اردبیل در حوزه پیشگیری از مواد مخدر از مدیرعامل این جمعیت و نماینده جمعیت هلال احمر در کمیته فرهنگ پیشگیری مبارزه با مواد قدردانی شد.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *