فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

نخستین رویداد فناوری‌های نوین در احسان و نیکوکاری

نخستین رویداد فناوری‌های نوین در احسان و نیکوکاری

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

نخستین رویداد فناوری‌های نوین در احسان و نیکوکاری امروز در کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرنگار مهر، نخستین رویداد فناوری‌های نوین در احسان و نیکوکاری امروز در کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار شد.

سیدمرتضی بختیاری رئیس و معاونان کمیته امداد، حسن‌زاده، رئیس پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) و آقامیری، دبیر شورای عالی فضای مجازی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی نیز در این مراسم حضور داشتند.

سعید زارع زاده دبیر رویداد فناوری نوین در احسان و نیکوکاری در این مراسم اظهار داشت: ۷۶۰ هزار دانش آموز خانواده آنها و ۵۲ هزار دانشجو تحت پوشش کمیته امداد هستند.

وی افزود: سال گذشته ۱۷۰ نفر رتبه زیر ۱۰۰۰ در کنکور سراسری داشتند و ما حمایت از این افراد را مد نظر قرار داریم. ارتقای سواد دیجیتال مد نظر است همچنین توسعه زیست بوم اقتصادی در فضای مجازی در این رویداد مورد توجه است.

وی در ادامه با بیان اینکه کمیته امداد راهبر نظام ملی احسان و نیکوکاری در کشور است، افزود: در حال حاضر بخش عمده‌ای از فعالیت‌های کمیته امداد در فضای مجازی جریان دارد و باید از فرصت فضای مجازی برای خدمت بهتر به محرومان استفاده کنیم.

معاون برنامه‌ریزی و بودجه کمیته امداد ادامه داد: نظام خیر و احسان و خدمت‌رسانی به محرومان باید در بستر فضای مجازی به صورت شفاف توسعه یابد.

زارع‌زاده با اشاره به مراحل اجرا و داوری ایده‌های این رویداد، خاطرنشان کرد: در مرحله نخست ۱۰۰ ایده به دبیرخانه ارسال شده و غربالگری اولیه انجام گرفته است.

وی اظهار کرد: از میان ۱۰۰ ایده، ۳۶ ایده منتخب و در این رویداد ارائه و داوری می‌شود و از ایده‌ها در صورت نیاز حمایت می‌شود. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز جز حامیان و شریکان ما هستند.

معاون برنامه‌ریزی و بودجه کمیته امداد اکید کرد: این رویداد دارای جنبه‌های مختلفی است، که یکی از آنها توسعه اشتغال در بستر فضای مجازی است که بخشی از آن برای خیران و بخش عمده آن در حوزه اشتغال و فروش محصولات مددجویان تحت پوشش است و منجر به توانمندسازی آنها می‌شود.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *