فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

اهمیت نقش‌سپاری به دانش‌آموزان برای زندگی آینده‌شان

اهمیت نقش‌سپاری به دانش‌آموزان برای زندگی آینده‌شان

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

معاون پرورشی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش گفت: نقش‌سپاری به جوانان و نوجوانان آنها را برای زندگی آینده‌شان آماده می‌سازد و آنها را از آسیب‌های اجتماعی دور می‌کند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری فارس ، اصغر باقرزاده، معاون پرورشی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت نقش سپاری به جوانان و نوجوانان اظهارداشت: تمام اتفاقات مهم انقلاب اسلامی با همین شیوه توسط امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری پیش برده شده است.

وی تصریح کرد: در مدت زمانی به خاطر اتفاقاتی که در جهان افتاد از جمله شیوع بیماری کرونا موضوع نقش سپاری به جوانان و نوجوانان به فراموشی سپرده و کمرنگ شد.

معاون پرورشی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: اگر مجدد به این شیوه راهبردی در منزل، در مدارس و اجتماع برگشته و نقش های مختلف را در این محیط ها به جوانان، نوجوانان و کودکانمان بسپریم بدون شک این نقش سپاری آنها برای زندگی آیندشان آماده می سازد و آنها را از آسیب های اجتماعی دور می کند.

باقرزاده ادامه داد: بخشی از آسیب های فضای مجازی به خاطر بیکاری و بی هدفی جوانان و نوجوانان است.

وی افزود: وقتی کسی هدف در زندگی نداشته باشد و عضو گروه و تشکیلاتی نباشد به طبع مشغول وبگردی ها و وقت تلف کردن های مجازی شده و دچار آسیب می شود ولی وقتی عضو یک تشکل بوده هدفی را تنظیم کرده ودر اوقات فراغت خود به کارهایی می‌پردازد که برایش مفید است.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *