فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

نقش مهم انجمن حمایت از خانواده زندانیان در کاهش آسیب‌ها

نقش مهم انجمن حمایت از خانواده زندانیان در کاهش آسیب‌ها

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز گفت: انجمن حمایت از خانواده زندانیان نقش مهمی در جلوگیری از گسترش آسیب در میان خانواده‌های زندانیان دارد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری مهر، فرید نجف نیا صبح شنبه در بازدید از انجمن حمایت از خانواده زندانیان شهرستان کرج با تاکید بر ضرورت توسعه و تقویت این مجموعه گفت: انجمن حمایت از خانواده زندانیان با توجه به رسالت خود که حمایت مادی و معنوی از زندانیان و خانواده‌های آن‌هاست، نقش مهمی در جلوگیری از گسترش آسیب در میان خانواده‌های زندانیان و تحقق اهداف پیشگیرانه دارد.

وی مطرح کرد: زندانی شدن فرد، تبعات و اثرات مخرب روحی، روانی، معیشتی و اقتصادی فراوانی برای خانواده او به دنبال دارد و استفاده از ظرفیت نهادهایی مانند انجمن حمایت از خانواده زندانیان، می‌تواند نقش مهمی در کاهش آسیب‌های این حوزه داشته باشد و سیاست کلی دستگاه قضائی هم این است که خانواده زندانیان کمترین آسیب را متحمل شوند.

دبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم استان البرز ضمن تشریح بخشی از اقدامات حمایتی از خانواده زندانیان و ضرورت انجام آن‌ها بیان کرد: برگزاری کلاس‌های آموزشی، ارائه خدمات راهنمایی، مشاوره حقوقی و حمایتی، برگزاری برنامه‌های فرهنگی و تفریحی، پشتیبانی از این خانواده‌ها برای پیدا کردن شغل و تأمین درآمد پس از آزادی زندانی، بخشی از این اقدامات است که باید در دستورکار قرار گیرد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز در پایان ضمن قدردانی از اقدامات مؤثر انجمن حمایت از خانواده زندانیان کرج ابراز امیدواری کرد که با حمایت‌های بیشتر شاهد توسعه و گسترش فعالیت‌های این انجمن در استان البرز باشیم.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *